Archiwum: Budownictwo

Kupno apartamentu a negocjowanie jego ceny – kiedy można sobie na to pozwolić?

Od | 25 czerwca, 2020

W wakacje często podejmujemy wiele ważnych decyzji, które poważnie wpłyną na nasze życie. Nie mowa tu jedynie o zmianie miejsca pracy, ale i zamieszkania. Drugi wariant motywuje nas do znalezienia idealnej opcji zakwaterowania, która jednak całkowicie nie uszczupli budżetu. Wówczas pojawia się chęć podjęcia negocjacji cenowych z deweloperami, co może przynieść nam tysiące złotych zniżki. Dziś przedstawimy, kiedy… Więcej »

W 2020 roku łatwiej o dofinansowanie fotowoltaiki.

Od | 17 marca, 2020

W 2020 roku inwestorom i osobom prywatnym łatwiej będzie ubiegać się o dofinansowanie na nową fotowoltaikę, ocieplenie domu i nie tylko. Wszystko przez zmiany wprowadzane przez Fundusz Termomodernizacji i Remontów. Łącznie do 2024 roku na wspieranie termomodernizacji i remontów rząd przeznaczył ok. 1,2 mld zł. Z pieniędzy tych skorzystają osoby prywatne, inwestorzy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz gminy wykonujące prace… Więcej »

Inwestycja w nieruchomości – gdzie to się opłaca?

Od | 26 marca, 2020

Okres największych wzrostów na rynku nieruchomości mamy już za sobą – przynajmniej tak twierdzą specjaliści. W 2020 roku nie będzie można liczyć na specjalne promocje, ale kupujący się znajdą. Nawet na nieruchomości premium. Coraz mniejsze możliwości negocjacyjne i wysokie ceny na rynku wtórnym – na to powinni przygotować się chętni na nowe mieszkania. Specyfika sprzedaży nieruchomości w 2019… Więcej »

Mieszkanie Plus w Krakowie. Ul. Anny Szwed-Śniadowskiej

Od | 24 stycznia, 2020

W krakowskich Klinach powstaje osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus. 22 listopada 2019 roku rozpoczął się proces budowy 481 mieszkań na wynajem. Planowany termin ukończenia i oddania mieszkań to III kwartał 2021 roku. Mieszkania powstają we współpracy PFR Nieruchomości i prywatnego dewelopera “Bartl Development”. Całość znajduje się w bliskim sąsiedztwie kolejnej inwestycji przygotowywanej przez rząd pod budowę tanich… Więcej »

Mieszkanie plus w Poznaniu. Kiedy powstaną Wolne Tory?

Od | 24 stycznia, 2020

Cały teren poznańskiej dzielnicy Wolne Tory to przeszło 118 ha. Jest to pusta przestrzeń w centrum stolicy Wielkopolski mogąca pomieścić nawet 15 tys. mieszkańców. PFR Nieruchomości pragnie przynajmniej w części zagospodarować ją jako teren pod budowę lokali z rządowego programu  Mieszkanie plus. Rozmowy z miastem oraz dotychczasowym właścicielem terenu, czyli PKP trwają. Są to rozmowy o tyle trudne,… Więcej »

Program Mieszkanie Plus znacząco przyspieszy w kolejnych latach

Od | 18 grudnia, 2019

Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości odpowiedzialnego za rządowy program stwierdził, że Mieszkanie Plus znacząco przyspieszy dopiero w 2021 roku. W swojej wypowiedzi podaje on, że program wchodzi powoli w fazę, kiedy to dotąd przygotowywane inwestycje ruszą z budowami i nowych mieszkań będzie bardzo szybko przybywało. Ten przyrost od 2021 roku ma osiągnąć tempo nawet 20 tys. lokali rocznie.… Więcej »

Prognoza cen mieszkań w 2020 roku

Od | 16 grudnia, 2019

Przemiany w polskiej gospodarce w minionych latach są coraz trudniejsze do przewidzenia. Wzrost konsumpcji wewnętrznej oraz deficyt pracowników jeszcze nigdy nie osiągnęły takich poziomów jak teraz. Sytuacja na rynku nieruchomości jest z kolei jednym z tych czynników, którego przewidywanie jest wyjątkowo złożone. Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące kształtowania się cen mieszkań na polskim rynku w 2020 roku należy… Więcej »

Szybko, dobrze i tanio. Czy prefabrykaty przyspieszą budowę Mieszakań Plus?

Od | 30 listopada, 2019

Wielka płyta, czyli PRL-owski sposób na wykorzystanie prefabrykatów w budownictwie, nie kojarzy się Polakom z niczym dobrym. Jednakże jej nowa wersja, tak popularna dzisiaj na zachodzie, może być sposobem na uporanie się z długimi i kosztownymi inwestycjami w budownictwie mieszkaniowym. Już dzisiaj prawie 5 proc. mieszkań oddawanych jest w Polsce właśnie w tej technologii. A mamy kogo gonić.… Więcej »

[Informator] Mieszkanie Plus w Łowiczu woj. łódzkie

Od | 7 listopada, 2019

Program Mieszkanie Plus w Łowiczu ma już przeszło dwuletnią historię. W tym czasie jednak program nie wyszedł jeszcze z fazy projektowej.  Byś może wkrótce nadejdzie przełom gdyż aktualnie rozpatrywane są oferty dwóch firm, które zainteresowane są wykonaniem inwestycji. Rzecznik prasowy PFR Nieruchomości stwierdza, że realne jest rozpoczęcie robót jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym. W Łowiczu w ramach rządowego… Więcej »

Mieszkanie Plus: Nakło nad Notecią, woj. kujawsko-pomorskie

Od | 7 listopada, 2019

Nakło nad Notecią to drugie najbardziej zaawansowane miasto województwa kujawsko-pomorskiego jeśli chodzi o realizację rządowego programu Mieszkanie Plus. W ramach programu w mieście powstanie 190 mieszkań a władze samorządowe zaznaczają, że to dopiero pierwszy etap współpracy i finalnie tanich mieszkań na wynajem będzie więcej. 190 nowych mieszkań na wynajem w Nakle nad Notecią Budowa ma ruszyć wiosną 2020… Więcej »