Ile kosztuje budowa hali magazynowej?

Od | 1 lipca, 2019

Przemysł ogólny rozwija się z roku na rok i powstaje coraz więcej firm, którym udaje się przetrwać na rynku przez kilka lat. Jeśli posiadamy w głowie dobry biznes plan i chcemy zająć się biznesem, który jest dochodowy to jest duża szansa na to, że uda nam się osiągnąć sukces.

Praktycznie każda firma, której udało się wystartować i dostrzec z miesiąca na miesiąc spore zyski, będzie musiała w końcu wybudować magazyny i większe biura, w których z czasem będzie brakować miejsca. Oczywiście budowa magazynów, biur i miejsca na dalszy rozwój firmy powinna być wkalkulowana i uzależniona od osiągnięcia sukcesu.

Budowa magazynu

Rzeczywisty koszt budowy magazynu, bez względu na rodzaj i przeznaczenie będzie z całą pewnością uzależniony od jego domniemanej powierzchni. Wielkość firmy i jej budżet będą najważniejszymi czynnikami podczas inwestycji związanej z budową magazynu.

Koszt budowy hali produkcyjnej i magazynu musi zostać dobrze przemyślany i powinna być to długoterminowa inwestycja w przyszłość. Jeśli w firmie zaczęłoby się lekko psuć, duży i drogi magazyn można zawsze wynająć i powoli odzyskiwać pieniądze, które zostały włożone w jego budowę. Natomiast budowa zbyt małej hali lub magazynu może wiązać się w przyszłości z rozbudową, która pochłonie kolejne duże pieniądze.

Dlatego też z całą pewnością warto obliczyć wszystkie za i przeciw już przed rozpoczęciem naszej pierwszej i dużej inwestycji w firmie.

Inwestycja w duży magazyn może się wiązać z wzięciem sporego kredytu, jeśli nie posiadamy w swoim budżecie tak dużej ilości pieniędzy. Niezależnie od tego czy wybierzemy budowę stalowej, czy też murowanej konstrukcji, trzeba się liczyć z tym, że będzie to spory wydatek. Przed budową hali bądź magazynu powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego na temat przechowywania materiałów i produktów, jakimi zajmuje się nasza firma.

Ważne jest bowiem, abyśmy zapewnili im idealne warunki i nie popełnili żadnego błędu podczas budowy, która pochłonie kilkaset tysięcy złotych.

Poważna inwestycja

Koszty budowy a koszty wynajmu magazynu, to bardzo często poruszany temat przez wszystkich szefów i prezesów firm. Sporo małych przedsiębiorstw zaczynając przygodę ze swoją działalnością zastanawia się bowiem, czy nie lepiej wynająć jedną z gotowych już hal. Wątpliwości pojawiają się jeśli nie mamy pewności, czy nasza firma będzie na tyle dobrze prosperować w przyszłości, że poradzimy sobie z utrzymaniem hali i magazynu.

Jeśli chcemy wynająć magazyn to warto zainteresować się Śląskim regionem i takimi miastami jak Katowice czy Chorzów, w tych okolicach jest wiele ciekawych ofert wynajmu: https://www.katmagazyn.pl/

Jeśli jednak dobrze opracujemy biznes plan i jesteśmy pewni swoich działań, zdecydowanie lepiej od razu wybudować magazyn i swoją nową siedzibę na lata

Obecnie coraz popularniejszym wyborem podczas budowy hali produkcyjnej wydają się konstrukcje stalowe, które są nieco tańsze, niż murowane hale lecz nie są niestety tak ocieplone. Wszystko zależy więc tylko i wyłącznie od tego, jakie towary i produktu będą się znajdować w naszej hali bądź magazynie.

Mając tę wiedzę będziemy mogli zaplanować dokładniej naszą budowę wiedząc, że nie popełnimy żadnej gafy i nie będziemy musieli przebudowywać gotowej już hali produkcyjnej.

Artykuł sponsorowany.