Mieszkanie Plus w Warszawie. Wszystkie lokalizacje 2019

Od | 6 listopada, 2019

Prezentujemy najnowsze zestawienie potencjalnych i planowanych lokalizacji osiedli mieszkaniowych, które mają powstać w Warszawie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Inwestycje te znajdują się w różnych stadiach realizacji. Część z nich to jeszcze plany, inne zaś czekają już na rozpoczęcie prac ziemnych.

Targówek, ul. Gilarska

Opis: Potwierdzona w czerwcu 2019 inwestycja z rządowego programu. Planuje się wybudowanie 700 mieszkań na 4,5 hektarowej działce u zbiegu ulic Gilarskiej i św. Wincentego. Ziemia ta w dawnych latach należała do PGR. W bezpośrednim sąsiedztwie trwa obecnie budowa szkoły podstawowej z inicjatywy dzielnicy Targówek. Będzie się tam mieściło również przedszkole. 

Terminy: Brak danych

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

 

Białołęka, ul. Strumykowa

Opis: Brak danych

Terminy: Brak danych

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

 

Białołęka, ul. Modlińska/Płochocińska (aktualizacja 06.11.2019)

Opis: PFR Nieruchomości nabyło 8 hektarów gruntu przy zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej. Sprzedawcą była spółka Polfa Tarchomin S.A. Planowana inwestycja z ramienia Mieszkania Plus na tym terenie ma obejmować 12 budynków mieszkalnych i jeden usługowy. Razem da to prawie 1100 mieszkań na wynajem dla mieszkańców warszawskiej Białołęki. Inwestor planuje stworzyć w większości dwu i trzypokojowe lokale. Nie wiadomo jeszcze w jakim standardzie mają zostać wykończone. Na ten moment inwestycja czeka na przeprowadzenie potrzebnych analiz urbanistycznych zleconych przez ratusz. Jest to konieczne ponieważ na tym terenie istnieje już plan zagospodarowania i przewiduje on powstanie w tym miejscu centrum handlowo-usługowego. Planowany termin rozpoczęcia budowy to II kwartał 2022 roku. 

Terminy: Rozpoczęcie prac planowane jest w połowie 2022 roku.

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

Białołęka, ul. Chudoby

Opis: 30 ha gruntu na obrzeżach Białołęki to działka, na której planowane jest powstanie osiedla z rządowego programu Mieszkanie Plus. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest uzbrojenie jej odpowiednio pod taką inwestycję. Na miejscu, jak na razie, nie ma bowiem kanalizacji, wody czy prądu. 

Terminy: Brak danych

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

 

Rembertów, ul. Frontowa

Opis: Nowe osiedle ma stanąć blisko lasu. Oddalone będzie o 1,5 km od stacji kolejowej Warszawa Rembertów. 

Terminy: Brak danych

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

 

Bemowo, ul. Pirenejska

Opis: Najlepiej skomunikowana z dostępnych w programie, stołecznych działek. Niewielkich rozmiarów. Jest zlokalizowana zaraz przy linii tramwajowej. Plany obejmują niedaleką stację metra, która ma powstać w okolicy za parę lat. 

Terminy: Brak danych

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

 

Praga Północ, ul. Ratuszowa

Opis: 480 mieszkań w ramach rządowego programu ma powstać na ulicy Ratuszowej na terenach przekazanych przez Pocztę Polską. Wg inwestora lokalizacja jest bardzo dogodna, położona zaledwie 2 km od stołecznej starówki. Bezpośrednio sąsiaduje z Parkiem Praskim oraz Warszawskim Ogrodem Zoologicznym. Prawdopodobnie będzie to pierwsza oddana do użytku inwestycja programu Mieszkanie Plus w stolicy. Prace budowlane mają rozpocząć się w drugiej połowie 2020 roku. 

Aktualizacja 30.10.2019: Do jutra (31.10.2019 r.) trwają zgłoszenia pracowni architektonicznych do udziału w konkursie na projekt nowego osiedla. Dwuetapowy, otwarty konkurs został zainicjowany i zorganizowany przez spółkę PFR Nieruchomości. Pierwszy etap to zebranie portfolio pracowni oraz szkic koncepcyjny. Drugi etap to warsztaty projektowe oraz przygotowanie prac przez cztery do sześciu wybranych zespołów. W jury konkursu zasiada m.in. Dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki Bolesław Stelmach. Oprócz niego, projekty oceniać mają przedstawiciele ratusza, konserwatora zabytków, SARP oraz samego PFR Nieruchomości. Organizator zapowiedział rozstrzygnięcie konkursu na dzień 7 lutego 2020 roku. Regulamin konkursu znajduje się pod adresem https://nieruchomosci.pfr.pl/konkursratuszowa/

Inwestycja ma się składać z prawie 500 mieszkań. Grunt pomiędzy blokami ma być w co najmniej jednej trzeciej pokryty roślinnością. Ma się tam znaleźć miejsce na plac zabaw dla dzieci oraz teren rekreacji i odpoczynku dla najstarszych mieszkańców. Na parterach budynków inwestor przewiduje miejsce na lokale usługowe.

Terminy: Do 31.10.2019 r. trwa wstępny wybór pracowni architektonicznych do konkursu na projekt osiedla. Zakończenie konkursu przewidziane jest 07.02.2020 r.

Zapisy:

Lokalizacja: Warszawa, ul. Ratuszowa

Ursynów, ul. Karczunkowska (Nowe Jeziorki)

Opis: Opóźniona inwestycja przy ul. Karczunkowskiej jest w stanie wstrzymania z powodu prac przy opracowywaniu decyzji środowiskowej. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy oraz ostateczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Formalności nie pozwalają więc zacząć prac, aż do czwartego kwartału przyszłego roku. Kompleks 19 budynków na granicy Stolicy przy ul. Karczunkowskiej ma kosztować ok. 800 mln złotych. Projekt osiedla powstaje siłami pracowni AMC Andrzej M. Chołodziński oraz biura 22 Architekci.  Warszawskie osiedle jest jednym z ambitniejszych projektów rządowego programu mieszkaniowego. Ma ono szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe około 3 tys. rodzin. Plany obejmują również szkołę, przedszkole oraz centralny park wraz ze stawem. To wszystko ma pomieścić się na blisko 15-hektarowej działce na granicy Warszawy i Lesznowoli. Zaraz obok znajduje się przystanek Warszawa-Jeziorki. Miasto Stołeczne Warszawa uzupełni projekt budując z własnych środków szkołę jak również drogowy węzeł komunikacyjny.

Terminy: Rozpoczęcie budowy planowane na II połowę 2020 roku. 

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja: 

 

Wola, ul. Ordona/Sowińskiego

Opis: 2 tys. mieszkań ma powstać na gruncie, który na chwilę obecną należy jeszcze formalnie do spółki PKP. Ma jednak zostać przekazany spółce celowej z zamiarem wykorzystania na budowę mieszkań z rządowego programu. 

Terminy: Brak danych

Zapisy: Brak danych

Lokalizacja:

Jeden powiedział “Mieszkanie Plus w Warszawie. Wszystkie lokalizacje 2019

  1. Antoś

    Jak na razie mieszkanie plus budują na uboczu, jak im się uda wybudować coś w Warszawie przy tym straszliwym boomie i cenach to chylę czoła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.