Mieszkanie Plus – Wrocław woj. dolnośląskie – Inwestycja przy ul. Odolanowskiej

Od | 14 sierpnia, 2019

Kompleks budynków ne Wrocławskim Zakrzewie to już czwarta inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w stolicy woj. Dolnośląskiego. Przy ul. Odolanowskiej ma powstać ponad tysiąc mieszkań z 1300 miejscami dla samochodów. Prace projektowe mają ruszyć jeszcze w bieżącym roku, a uruchomienie placu budowy przewidywane jest na końcówkę 2020 roku.

Ponad tysiąc mieszkań na wrocławskim Zakrzowie

16 Lipca tego roku sfinalizowano umowę sprzedaży 12 ha gruntu przy ulicach Odolanowskiej i Zatorskiej we Wrocławiu. Ziemię tę zakupiła spółka zależna od PFR Nieruchomości S.A. Poprzednim właścicielem tej działki był Polski Holding Nieruchomości S.A. Teren ma być przeznaczony pod budowę osiedla z rządowego programu Mieszkanie+. Prace projektowe mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku. Długość budowy szacuje się na 3 lata więc najprawdopodobniej najemcy będą pobierali klucze w 2023 roku. Konkurs na projekt architektoniczny osiedla planowany jest na okres po wakacjach. 

Mieszkania z programu we Wrocławiu – Informator

Osiedle ma składać się z 22 kilkupiętrowych bloków mieszkalnych. Da to możliwość wybudowania ponad tysiąca mieszkań. Miejscowy plan zagospodarowania terenu przewiduje w tym miejscu zabudowę 4 lub 5-kondygnacyjną Przewiduje się również wygospodarowanie 1300 miejsc parkingowych. Mieszkania mają mieć najczęściej około 50 m2.

Infrastruktura

Zakrzów staje się w ostatnich latach bardzo popularnym miejscem inwestycji we Wrocławiu. Dzielnica rozwija się bardzo dynamicznie. Dwaj prywatni deweloperzy wiosną tego roku zapowiedzieli stworzenie tam kolejnych 750 lokali. Daje to nadzieję na jeszcze lepsze skomunikowanie całego rejonu z centrum miasta. Dzisiaj transport komunikacją tam trwa ok. pół godziny co i tak jest już przyzwoitym wynikiem. Szczególnie w tak popularnym i przez to zatłoczonym mieście jak Wrocław.

Okolica wybranej lokalizacji zapewnia odpowiednie zaplecze dla spokojnego życia rodziny. W niedalekim oddaleniu są tam szkoły, przedszkole oraz sklepy. Naturalnym jest, że z czasem wraz z przybywaniem kolejnych mieszkań, przybędzie także miejsc obsługujących nowych mieszkańców kulturalnie, sportowo czy kulinarnie tworząc przyjemne miejsce do życia.

10 tys. mieszkań programu w województwie dolnośląskim

Osiedle na Odolanowskiej jest czwartym wrocławskim projektem w ramach programu Mieszkanie+. Trzy wcześniejsze są już w bardziej zaawansowanym stadium. Szczególnie dotyczy to inwestycji przy ul. Kolejowej gdzie 5 lipca podpisano umowę z biurem architektonicznym. Umowa z pracownią B2 Studio zakłada opracowanie dokumentacji projektowej osiedla m.in stworzenie projektu budowlanego, projektu wykonawczego, a także świadczenie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji. W całym województwie dolnośląskim PFR Nieruchomości analizuje kolejnych 30 lokacji, które mogą w przyszłości posłużyć w tworzeniu blisko 10 tys. mieszkań.  Poza Wrocławiem są to m.in. Jedlin Zdrój, Oława czy Zgorzelec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.