Category Archives: Indywidualne Konta Mieszkaniowe

Propozycja zmian dla posiadaczy książeczek mieszkaniowych PKO – Rzecznik Praw Obywatelskich

| Styczeń 18, 2018

Według danych Rzecznika na koniec 2016 roku ponad milion Polaków wciąż posiada książeczki mieszkaniowe. Łączną suma zgromadzonego na nich wkładu to ponad 640 mln złotych. Oszczędnościowe Książeczki Mieszkaniowe to zaszłość poprzedniego ustroju PRL. Prowadzone były w banku PKO jako system oszczędzania na własne mieszkanie. Przez pewien okres system działał, jednak za sprawą przemian społeczno – ustrojowych zbankrutował na… Czytaj dalej »

Indywidualne Konta Mieszkaniowe IKM – Wszystkie informacje

| Czerwiec 13, 2018

Według najnowszej propozycji Rządu program Indywidualnych Kont Mieszkaniowych ma zostać zastąpiony programem rządowych dopłat do czynszów. Więcej o nowym programie można przeczytać: Rządowe dopłaty do czynszów Mieszkanie Plus Archiwum Indywidualnych Kont Mieszkaniowych: Uwaga poniższy materiał jest archiwalny. IKMy prowadzone będą w bankach komercyjnych i SKOK’ach, które zadeklarują chęć przystąpienia do programu i podpiszą umowę z BGK. Wydatkowanie środków… Czytaj dalej »

Indywidualne Konto Mieszkaniowe – Fakty, liczby i daty.

| Grudzień 4, 2017

Czym jest IKM czyli Indywidualne Konto Mieszkaniowe? Indywidualne Konto Mieszkaniowe – jeden z kluczowych elementów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Programu, który ma wpłynąć na rynek mieszkaniowy w Polsce poprawiając dostępność tanich mieszkań na wynajem, z opcją wykupu. IKM to system kont oszczędnościowych przeznaczonych do gromadzenia oszczędności z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Konta obsługiwane będą przez banki komercyjne oraz spółdzielcze… Czytaj dalej »