Archiwum: Kredyty

Prognoza cen mieszkań w 2020 roku

Od | 16 grudnia, 2019

Przemiany w polskiej gospodarce w minionych latach są coraz trudniejsze do przewidzenia. Wzrost konsumpcji wewnętrznej oraz deficyt pracowników jeszcze nigdy nie osiągnęły takich poziomów jak teraz. Sytuacja na rynku nieruchomości jest z kolei jednym z tych czynników, którego przewidywanie jest wyjątkowo złożone. Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące kształtowania się cen mieszkań na polskim rynku w 2020 roku należy… Więcej »

Rynek mieszkaniowy w IV kwartale 2019 roku. Co dalej z cenami mieszkań.

Od | 12 września, 2019

W ostatnich latach obserwujemy znaczące wzrosty cen mieszkań w Polsce. Wnioski takie można wysuwać zwyczajnie obserwując oferty deweloperów, które na przełomie kilku lat biły kolejne rekordy ceny m2 mieszkania. Bardzo dobrze opisują tą sytuacje analiz wykonywane na zlecenie NBP.  Wzrost cen jest faktem. Pytanie tylko, co czeka nas w przyszłości? Czy mamy do czynienia z tzw. bańką o… Więcej »

Wkład własny dla kredytów mieszkaniowych w 2018 roku

Od | 14 marca, 2018

Wkład własny dla kredytów hipotecznych w 2018 roku. Wraz z nadejściem 2017 roku skończyły się przejściowe zapisy Rekomendacji S wprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rok 2018 nie przynosi nic nowego odnośnie wymagań dla wkładu własnego. Wobec tego wartość minimalnego wkładu własnego musi FORMALNIE dalej wynosić 20% ceny mieszkania. Celowo piszemy formalnie, gdyż banki mają sposób na “obejście” wymagań… Więcej »

Porównaj oferty kredytów hipotecznych IV kwartał 2017

Od | 9 października, 2017

Prezentowany poniżej ranking kredytów hipotecznych edycja październik 2017 jest obiektywną formą oceny ofert kredytów hipotecznych bez potrzeby zagłębiania się w regulaminy oraz tabele opłat i prowizji. Oferty są listowane dla konkretnych zadanych parametrów danej ekspozycji kredytowej, a to jest ważne gdyż oferty kredytowe są zmienne w stosunku do kwot oraz okresów kredytowania. W bieżącym gorącym okresie przygotowań przed… Więcej »

Lista banków uznających 10% wkład własny w IV kwartale 2017/2018

Od | 27 listopada, 2017

Kredyty hipoteczne z wkładem własnym mniejszym niż 20% są wciąż proponowane klientom i stanowią blisko połowę wszystkich ekspozycji kredytów hipotecznych od początku 2017 roku. Końcówka 2017 roku będzie szczególnie aktywnym okresem dla banków oraz klientów zainteresowanych ostatnim rozdaniem dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych już 2 stycznia 2018 roku. Przy wyborze odpowiedniego banku pod kątem najlepszych warunków… Więcej »

Idą lepsze czasy dla kredytów mieszkaniowych o stałej stopie procentowej

Od | 14 stycznia, 2017

Panujące dzisiaj niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów mieszkaniowych, łatwo też ulegamy euforii korzystnej raty. Wyliczamy, kalkulujemy, bilansujemy sobie domowy budżet, jednak trzeba mieć na uwadze, że w długim czasie  sytuacja może się diametralnie odmienić. Wzrost stopy w długiej perspektywie jest bardziej prawdopodobny niż jej spadek. I przed tym chce nas ochronić KNF. Po nowelizacji “Rekomendacji S”… Więcej »

KNF o kredytach mieszkaniowych – zdecydowanie mniej udziela się kredytów walutowych

Od | 3 stycznia, 2018

KNF opublikowała raport na temat sytuacji bankowości w Polsce. Zgodnie z publikacją w I półroczu 2016 roku odnotowano ograniczony przyrost akcji kredytowej (wartość kredytów ogółem zwiększyła się o 28,4mld zł, tj. o 2,5%, a po wyeliminowaniu wpływu zmian kursów walut o około 18,0mld zł, tj. o1,6%), co oznacza, że odnotowany przyrost kredytów był o jedną trzecią niższy niż… Więcej »

Zdolność kredytowa – Test, szybko i bez logowania

Od | 30 stycznia, 2018

Sprawdź jak wygląda twoja zdolność kredytowa. Polecamy zaawansowany arkusz oceny zdolności kredytowej na stronie https://kalkulator-zdolnosci.pl/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/ Uwagi do arkusza – zdolność kredytowa: Liczba członków rodziny łącznie z dziećmi. Koszty stałe nie mniej niż 1800 zł przy 4 osobowej rodzinie. Brak wyniku oznacza brak zdolności. Warto sprawdzić które banki ciągle stosują 10% wkład własny w 2017 roku. Lista bankow uznajacych… Więcej »