[Komunikat] Od 11 stycznia 2017 r. bank BZ WBK wstrzymuje przyjmowanie wniosków MdM

| Styczeń 18, 2017

Uwaga beneficjenci programu MdM.

Nasze przypuszczenia się potwierdzają i lawinowo rosnąca liczba wniosków w programie MdM niebezpiecznie zbliża się do limitu. Zuwagi na rosnące ryzyko wyczerpania się limitu z planowaną wypłatą na 2017 r.  Bank Zachodni WBK od dnia 11 stycznia 2017 r. wstrzymuje nabór tychże wniosków.

Uzasadnienie banku:

„Bank Zachodni WBK podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o kredyty mieszkaniowe ‘Mieszkanie dla Młodych‘ z planowaną datą wypłaty dofinansowania na 2017 r. począwszy od środy 11 stycznia br. z uwagi na ryzyko wyczerpania się w najbliższych dniach limitu środków na wypłaty dofinansowania. Taka decyzja została podjęta ze względu na bardzo duże zainteresowanie klientów. Bank nie jest w stanie przewidzieć dokładnego terminu wyczerpania limitu, nie mniej jednak ze względów operacyjnych przyjmowanie wniosków po 10 stycznia wpływa na zwiększenie ryzyka, że dofinansowanie nie zostanie przyznane” – informuje Agnieszka Nachyła, menedżer do spraw produktów hipotecznych.

 „Chcemy jednak podkreślić, że złożenie wniosku do 10 stycznia nie oznacza gwarancji przyznania dofinansowania, gdyż przekazanie wniosku do BGK i przyznanie dofinansowania nie jest realizowane automatycznie, wymaga m.in. weryfikacji wniosku w oparciu o złożoną dokumentację, a ponadto Bank nie ma wpływu na dynamikę wykorzystania limitu i termin ogłoszenia przez BGK komunikatu o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o dofinansowanie MdM. Jednocześnie wyjaśniamy, że Bank reaguje elastycznie na tę sytuację, i w przypadku spadku dynamiki składanych wniosków może rozważyć wydłużenie terminu, aczkolwiek na ten moment nie jest to planowane” – dodaje Agnieszka Nachyła.
komunikat mdm

pexels.com

One thought on “[Komunikat] Od 11 stycznia 2017 r. bank BZ WBK wstrzymuje przyjmowanie wniosków MdM

  1. Mieszkanie dla Młodych Post author

    Należy, się spodziewać, że do końca tygodnia w ślad za BZWBK pójdą inne banki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.