Archiwum: Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus – O co chodzi w tym programie?

W dzisiejszych czasach komfort posiadania własnego mieszkania bez zaciągniętego kredytu hipotecznego ma niewiele osób. Pozostali, mogący liczyć na przychylność banków mają szansę spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu z pomocą kredytu. Jest jeszcze kolejna grupa osób, czyli ta która nie ma szans na uzyskanie kredytowania nieruchomości. To do tej grupy najbardziej adresowany jest program Mieszkanie Plus.

Nowelizacja Prawa Budowlanego w 2020 roku – Opis najważniejszych zmian

Od | 26 stycznia, 2020

Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo Budowlane. Inwestorów czekają zmiany, które wejdą w życie w ciągu kolejnych 6 i 12 miesięcy. Nowelizacja przewiduje m. in. uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego, poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz ułatwienie legalizacji “starych”, ponad 20 letnich samowoli budowlanych. Projekt ustawy wprowadza zmiany w zakresie procesu budowlanego polegające na uproszczeniu zbyt rygorystycznych procedur, usunięciu nadmiarowych obowiązków… Więcej »

Mieszkanie Plus w Krakowie. Ul. Anny Szwed-Śniadowskiej

Od | 24 stycznia, 2020

W krakowskich Klinach powstaje osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus. 22 listopada 2019 roku rozpoczął się proces budowy 481 mieszkań na wynajem. Planowany termin ukończenia i oddania mieszkań to III kwartał 2021 roku. Mieszkania powstają we współpracy PFR Nieruchomości i prywatnego dewelopera “Bartl Development”. Całość znajduje się w bliskim sąsiedztwie kolejnej inwestycji przygotowywanej przez rząd pod budowę tanich… Więcej »

Mieszkanie plus w Poznaniu. Kiedy powstaną Wolne Tory?

Od | 24 stycznia, 2020

Cały teren poznańskiej dzielnicy Wolne Tory to przeszło 118 ha. Jest to pusta przestrzeń w centrum stolicy Wielkopolski mogąca pomieścić nawet 15 tys. mieszkańców. PFR Nieruchomości pragnie przynajmniej w części zagospodarować ją jako teren pod budowę lokali z rządowego programu  Mieszkanie plus. Rozmowy z miastem oraz dotychczasowym właścicielem terenu, czyli PKP trwają. Są to rozmowy o tyle trudne,… Więcej »

Program Mieszkanie Plus znacząco przyspieszy w kolejnych latach

Od | 18 grudnia, 2019

Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości odpowiedzialnego za rządowy program stwierdził, że Mieszkanie Plus znacząco przyspieszy dopiero w 2021 roku. W swojej wypowiedzi podaje on, że program wchodzi powoli w fazę, kiedy to dotąd przygotowywane inwestycje ruszą z budowami i nowych mieszkań będzie bardzo szybko przybywało. Ten przyrost od 2021 roku ma osiągnąć tempo nawet 20 tys. lokali rocznie.… Więcej »

Prognoza cen mieszkań w 2020 roku

Od | 16 grudnia, 2019

Przemiany w polskiej gospodarce w minionych latach są coraz trudniejsze do przewidzenia. Wzrost konsumpcji wewnętrznej oraz deficyt pracowników jeszcze nigdy nie osiągnęły takich poziomów jak teraz. Sytuacja na rynku nieruchomości jest z kolei jednym z tych czynników, którego przewidywanie jest wyjątkowo złożone. Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące kształtowania się cen mieszkań na polskim rynku w 2020 roku należy… Więcej »

Kolejne zmiany w programie Mieszkanie Plus w 2020 roku

Od | 16 grudnia, 2019

W najbliższym roku rządowy program Mieszkanie Plus ma przejść spore zmiany by wykluczyć jego największy mankament czyli niewielką liczbę powstałych mieszkań. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała zdecydowaną korektę programu już w styczniu 2020 roku. Po zmianach do budowy tanich mieszkań na wynajem mają dołączyć m.in. deweloperzy. Do tej pory przez poprzednie lata funkcjonowania programu wybudowano niecałe 900 lokali… Więcej »

Szybko, dobrze i tanio. Czy prefabrykaty przyspieszą budowę Mieszakań Plus?

Od | 30 listopada, 2019

Wielka płyta, czyli PRL-owski sposób na wykorzystanie prefabrykatów w budownictwie, nie kojarzy się Polakom z niczym dobrym. Jednakże jej nowa wersja, tak popularna dzisiaj na zachodzie, może być sposobem na uporanie się z długimi i kosztownymi inwestycjami w budownictwie mieszkaniowym. Już dzisiaj prawie 5 proc. mieszkań oddawanych jest w Polsce właśnie w tej technologii. A mamy kogo gonić.… Więcej »

Mieszkanie Plus w Kamieniu Pomorskim, woj. Zachodniopomorskie

Od | 20 listopada, 2019

Coraz więcej gmin województwa zachodniopomorskiego stara się dołączyć do narodowego programu mieszkaniowego. Myślibórz, Drawsko Pomorskie, Goleniów to tylko niektóre z nich. W samej stolicy województwa, Szczecinie analizowane jest parę lokalizacji możliwych do wykorzystania pod socjalne budownictwo mieszkaniowe. W ostatnich dniach do tego grona dołączyła gmina Kamień Pomorski. Na razie wyrażono chęć przystąpienia do programu Mieszkanie Plus oraz Mieszkanie… Więcej »

[Informator] Mieszkanie Plus w Łowiczu woj. łódzkie

Od | 7 listopada, 2019

Program Mieszkanie Plus w Łowiczu ma już przeszło dwuletnią historię. W tym czasie jednak program nie wyszedł jeszcze z fazy projektowej.  Byś może wkrótce nadejdzie przełom gdyż aktualnie rozpatrywane są oferty dwóch firm, które zainteresowane są wykonaniem inwestycji. Rzecznik prasowy PFR Nieruchomości stwierdza, że realne jest rozpoczęcie robót jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym. W Łowiczu w ramach rządowego… Więcej »

Mieszkanie Plus: Nakło nad Notecią, woj. kujawsko-pomorskie

Od | 7 listopada, 2019

Nakło nad Notecią to drugie najbardziej zaawansowane miasto województwa kujawsko-pomorskiego jeśli chodzi o realizację rządowego programu Mieszkanie Plus. W ramach programu w mieście powstanie 190 mieszkań a władze samorządowe zaznaczają, że to dopiero pierwszy etap współpracy i finalnie tanich mieszkań na wynajem będzie więcej. 190 nowych mieszkań na wynajem w Nakle nad Notecią Budowa ma ruszyć wiosną 2020… Więcej »