W oparciu o NPM – Mieszkanie Plus w Bolesławcu TBS zmodernizuje budynek. W ramach remontu zamontowana zostanie m.in. winda.

Od | 27 lutego, 2018

Bolesławiec przystąpił do programu Mieszkanie Plus na nieco innych zasadach niż ogólnie znamy. W ramach szerokiego wachlarza wsparcia mieszkalnictwa jakie oferuje Narodowy Program Mieszkaniowy jest filar dedykowany wsparciu budownictwa społecznego.

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi program preferencyjnych kredytów dedykowanych TBS, spółdzielniom mieszkaniowym i spółkom gminnym. Działanie to jest szeroko pojętym wsparciem budownictwa mieszkalnego zapowiedzianego w Narodowym Programie Mieszkaniowym – Mieszkanie Plus. W efekcie beneficjent otrzymuje dopłatę do oprocentowania kredytów i obligacji z środków publicznych. W przypadku Bolesławca, TBS otrzymał pozytywną ocenę wniosku zakładającego remont i modernizację budynku mieszkalnego przy ul. Żwirki i Wigury 12 w Bolesławcu. Budynek jest obecnie w złym stanie technicznym i zostanie zmodernizowany. Według projektu powstanie łącznie 29 mieszkań wykończonych w standardzie gotowym do zamieszkania. W projekcie przebudowy zostanie uwzględniona winda i podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 17 tyś. m2. Mieszkania zostaną przeznaczone na wynajem.

TBS Bolesławiec powinien być przykładem dla innych towarzystw, aby ubiegać się o wsparcie w Banku Gospodarstwa Krajowego nie tylko na nowe budowy ale również na modernizację tych istniejących.

Mieszkanie Plus w Bolesławcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bank BGK jest jednym z pomysłodawców programu dodatkowego wsparcia dla budownictwa społecznego. Warto zaznaczyć, że aby móc skorzystać z omawianego instrumentu podmiot musi dysponować minimalnym 30% poziomem wkładu własnego. Wkład własny jest wnoszony przez kredytobiorcę przed zaangażowaniem środków banku.

źródło: http://www.tbsboleslawiec.pl/nowa/index.php/aktualnosci/102-zaczynamy-przebudowe-samotniaka.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.