Mieszkanie Plus w Zachodniopomorskim, Goleniów, Myślibórz Drawsko Pomorskie i inne

| Styczeń 8, 2018

Kolejne listy intencyjne oznaczające chęć dołączenia do programu Mieszkanie Plus podpisało 21 gmin z województwa Zachodniopomorskiego. Realizacja programu w tych gminach będzie miała miejsce przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Oznacza to, że inwestycje będą objęte ustawą dot. KZN. Prawa najemców będą w szczególny sposób chronione, a czynsz będzie regulowany w odniesieniu do wskaźnika corocznie publikowanego przez rząd.

Najwięcej mieszkań ma powstać w Świnoujściu. Gmina zadeklarowała budowę przeszło 130 lokali mieszkalnych. Aż 96 lokali wybuduje Połczyn Zdrój i dalej kolejno: Barwice 20, Białogard 45, Biały Bór 12, Chojna 36, Choszczno 50, Darłowo 80, Drawsko Pomorskie 72, Goleniów 50, Gościno 40, Kalisz Pomorski 36, Mirosławiec 72, Myślibórz 50, Pełczyce 96,Polanów 76, Połczyn Zdrój 96, Sławno 30, Stepnica 46, Suchań 20, Świnoujście 130, Tychowo 36, Węgorzyno 18.

Goleniów, woj. Zachodniopomorskie – 50 mieszkań Mieszkanie Plus na działce przy wjeździe do Helenowa

Na spotkaniu w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, wiceburmistrz Tomasz Banach w piątek 24 listopada 2017 roku podpisał list intencyjny, wyrażający zainteresowanie Gminy Goleniów przystąpieniem do programu Mieszkanie Plus. Gmina chciałaby wybudować w tym systemie 50 nowych mieszkań w obrębie nowego osiedla, planowanego przy wjeździe do Helenowa.

Myślibórz, woj. Zachodniopomorskie – 50 lokali mieszkanie Plus przy ul. Przemysłowej

W piątek 24 listopada w Urzędzie Wojewódzkim podpisano listy intencyjne w sprawie przystąpienia do realizacji programu Mieszkanie Plus Gminy Myślibórz. List intencyjny podpisał Burmistrz Piotr Sobolewski. Gmina Myślibórz przekaże do utworzonej spółki celowej grunt przy ul. Przemysłowej, przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne z programu Mieszkanie Plus. Łącznie znajdzie się w nim 50 mieszkań przeznaczonych do najmu z możliwością późniejszego wykupu na ogólnych zasadach programu.

Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie – z programem Mieszkanie Plus gmina postawi trze bloki z 72 mieszkaniami

W piątek w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski podpisał porozumienie między gminą Drawsko Pomorskie i Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN).

Z ustaleń wynika, że w Drawsku Pomorskim mogą powstać trzy budynki wielorodzinne, w których znajdą się 72 mieszkania.

mieszkanie plus goleniów

źródło: mib.gov.pl

Mieszkanie Plus w Zachodniopomorskim, Goleniów, Myślibórz Drawsko Pomorskie i inne
5 (100%) 1 głos[ów]

One thought on “Mieszkanie Plus w Zachodniopomorskim, Goleniów, Myślibórz Drawsko Pomorskie i inne

  1. ewa

    Z tego co wyczytałam te 21 gmin będzie chronionych przepisami,a co ze Szczecinem? Z tego co wiem jest to program pilotażowy i ziemie dały TBS-y. Czyli szczecin będzie wynajmował na zasadach tbs??? Jeśli tak,to czynsz bedzie nie kontrolowany przez przepisy Mieszkanie plus oraz TBS-y będą mogły ustalać jak do tej pory mega wysokie czynsze oraz brak możliwości wykupu mieszkania. Taki to super program pilotażowy. O co chodzi z tym???

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.