Kalkulator czynszu Mieszkanie Plus – maksymalny czynsz normowany mieszkania

Od | 27 lutego, 2018

Dla państwa wygody prezentujemy Kalkulator czynszu normowanego dla mieszkań “Mieszkanie Plus”, z jego pomocą można oszacować wartość maksymalnego czynszu oraz dopłaty przy wykupie mieszkania z opcją dla danej lokalizacji.

Funkcje kalkulatora czynszu mieszkań “Mieszkanie Plus”:

  • Wskaźniki użyte do obliczeń są zgodne z projektowaną uchwałą;

  • Istnieje możliwość wyboru dowolnej lokalizacji;

  • Obliczenie maksymalnego czynszu dla mieszkania bez opcji wykupu;

  • Obliczenie maksymalnego czynszu dla mieszkania z opcją wykupu;

  • Obliczenie ewentualnej dopłaty w związku z wcześniejszym wykupem mieszkania z opcją.

Za pomocą kalkulatora można oszacować maksymalną wysokość czynszu dla poszczególnych lokalizacji, miast gdzie powstaną mieszkania w programie. Przed skorzystaniem zapraszamy do zapoznania się z instrukcją użytkowania.

Kalkulator uwzględnia tylko wysokość czynszu, nie uwzględnia opłat administracyjnych gdyż te będą ustalane indywidualne dla każdej lokalizacji.

Wykup mieszkania z opcją może nastąpić dopiero po 15 latach. Przy okresie najmu krótszym niż 30 lat należy uiścić dopłatę. Wartość należnej dopłaty zależy od metrażu jak i lokalizacji mieszkania. Dokładną wartość oszacujemy kalkulatorem wprowadzając okres (w latach) po jakim chcemy wykupić mieszkanie (min. 15 lat).


Polecamy również: Obszerny informator programu Mieszkanie Plus


kalkulator czynszu mieszkanie plus

Instrukcja użytkowania kalkulatora czynszu Mieszkanie Plus:

W pierwszej kolejności najeży wybrać lokalizację nieruchomości. W przypadku gdy nieruchomość Mieszkanie Plus znajduje się poza granicami administracyjnymi miasta, należy użyć opcji “Pozostałe“.

W kolejnym kroku prosimy wybrać z listy rodzaj mieszkania. W kalkulatorze zastosowano domyślne rodzaje mieszkań, bazujące na założeniach budynków modelowych. W związku z tym, że cztery różne projekty mogą być realizowane jako budynki modelowe spodziewane są różnice związane z metrażami mieszkań danego typu. W związku z tym, udostępniliśmy możliwość wprowadzenia powierzchni mieszkania ręcznie [m2] bez względu na wybór typu mieszkania. W miarę doprecyzowywania warunków programu Mieszkanie Plus będziemy aktualizować kalkulator aby użytkownik zawsze korzystał z najnowszej wersji.

Kalkulator w wersji v 1.4 jest w fazie testów, prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag poprzez formularz kontaktu.

źródło:http://mib.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.