Konkurs w ramach Mieszkanie Plus – Dom jednorodzinny

Od | 6 marca, 2018

Do 9 marca br. trwają zapisy do konkursu organizowanego przez BGK Nieruchomości. Ideą konkursu jest wypracowanie idealnego rozwiązania projektowego do budowy przyszłych domów jednorodzinnych programu Mieszkanie plus. Zwycięski projekt doczeka się realizacji na jednej wytypowanych działek. Przy okazji w ramach uzgodnień konkursowych ma dojść do szeregu spotkań pomiędzy producentami technologii modułowych, a projektantami.

Przedmiotem konkursu będzie opracowanie projektu budynków jednorodzinnych z przeznaczeniem dla modelu rodziny z trójką dzieci, przeznaczonych do budowy w mniejszych aglomeracjach, czyli tam gdzie rozwiązania systemowych bloków nie będą miały wystarczającego obłożenia. Projektowany dom powinien występować w czterech wariantach, jako: dom szeregowy, bliźniaczy, wolnostojący, wolnostojący poza miastem.

Od projektantów oczekuje się przedstawienia ekonomicznych oraz inteligentnych rozwiązań, które pozwolą maksymalnie skrócić czas budowy domów przy uwzględnieniu minimalizacji kosztów. Budynki mają być ekonomiczne, z tego powodu w wytycznych projektowych zrezygnowano z garażu, na koszt miejsc postojowych. Określono również szczegółowe wymagania odnośnie metrażu mieszkań. Dla domów w zabudowie szeregowej i w zabudowie bliźniaczej całkowita powierzchnia użytkowa domu nie powinna przekroczyć 70 m. kw.
Dla domów wolnostojących całkowita powierzchnia użytkowa dom u nie powinna przekroczyć 80 m. kw.
Oprócz szczegółowych wymagań projektowane budynki powinny spełniać wszystkie wymagania odnośnie nowych obowiązujących od 1 stycznia br. Warunków technicznych.

Do uczestnictwa w konkursie zaproszono pracownie architektoniczne oraz naukowców. Dla obu grup przygotowane są odrębne regulaminy dostępnych na stronach >BGK< oraz >Konkurs na dom jednorodzinny<.

Szczegółowy harmonogram konkursowy:

05.02.2018r. – Ogłoszenie Konkursu i udostępnienie Regulaminu na platformie internetowej Organizatora.
25.02.2018 r. – Termin zadawania pytań dotyczących Regulaminu Konkursu.
03.03.2018 r.- Odpowiedzi na zadane pytania.
09.03.2018 r. – Zakończenie rejestracji.
12.03.2018 r. – Podanie listy Uczestników zakwalifikowanych do Konkursu.
14.03.2018 r. -Spotkanie z producentami i partnerami przemysłowymi.
30.04.2018 r. do godz.17:00 – Składanie prac konkursowych w siedzibie Organizatora.
14.05.2018 r.- Ogłoszenie wyników Konkursu.
Uwaga:
Wskazane powyżej terminy mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.