[Informator] Mieszkanie Plus: Dębica woj. podkarpackie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

| Czerwiec 15, 2019

Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Dębicy.

Aktualizacja 06.06.2019

Pierwotne plany dotyczące inwestycji prowadzonej w Dębicy przy ul. Ratuszowej zakładały oddanie mieszkań najemcom na już na przełomie 2018 i 2019 roku. Kończy się właśnie pierwsza połowa 2019 roku i wg. najnowszych informacji podawanych przez PFR Nieruchomości rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na trzeci kwartał tego roku. Inwestycja w Dębicy przyhamowała podobnie jak większość innych prowadzonych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Jednakże w ostatnich dniach da się zauważyć delikatny ruch wokół tego tematu. Prawdopodobnie, wraz ze zbliżającymi się jesiennymi wyborami można spodziewać się sporego ożywienia wokół jednego ze sztandarowych programów partii rządzącej.

W dniach między 10 kwietnia a 10 maja tego roku na stronie samorządu w Dębicy pojawiła się ankieta dotycząca inwestycji przy ul. Ratuszowej. Gmina zapytała w niej o konkretne oczekiwania wobec programu oraz zapotrzebowanie na konkretne lokale.

Wyniki pokazują, że najwięcej, bo aż 44 proc. badanych deklaruje zapotrzebowanie na mieszkanie 3 pokojowe. Ponadto przytłaczająca większość bo aż 95 proc. respondentów zgłasza chęć podpisania umowy najmu w opcji “z dojściem do własności“. Mniej więcej po równo badani chcą spłacać swoje przyszłe mieszkania w okresach 25 lat oraz 15 lat. Ankiety poprawnie wypełniło 219 osób i w efekcie okaząły się bardzo pomocne. Inwestor zakłada wybudowanie 201 mieszkań o średniej powierzchni 50 m kw. Według zapewnień inwestora nieco mniej niż połowa  z nich ma być trzypokojowe co odpowiada zapotrzebowaniu przyszłych najemców.

Działka przeznaczona pod budowę zajmuje niespełna półtora hektara i ma pomieścić cztery trzypiętrowe bloki. Zaplanowano wybudowanie 13 kawalerek, 86 dwupokojowych mieszkań, 97 mieszkań trzypokojowych oraz 5mieszkań składających się z czterech pokoi. W sąsiedztwie planowanej budowy znajduje się szkoła oraz przedszkole wraz z boiskiem sportowym co może podnieść atrakcyjność lokalizacji dla młodych małżeństw lub rodziców małych dzieci. Ponadto, w promieniu 700 metrów od miejsca inwestycji znajdują się m.in.: apteka, przychodnia, żłobek, placówka pocztowa park miejski, lodowisko i aquapark.

jh

Planowana ilość mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus:

Wybudowane zostaną cztery budynki – łącznie 201 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Lokalizacja:

Dębica, ul. Ratuszowa, działki nr 481/80 i 481/81


Zobacz także: Informator programu Mieszkanie Plus


Opis:

Aktualizacja 28-06-17

Mamy informacje, że bank BGK zaakceptował lokalizację inwestycji przy ul. Ratuszowej w Dębicy w związku z tym na terenie działki zaczynają się pierwsze prace przygotowawcze.

Projekt będzie realizowany w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus.

Przewidywane koszty, w poszczególnych wariantach, przedstawiają się następująco:
1) Opcja 1 – wynajem mieszkania
Koszt budowy mieszkania będzie się mieścił w przedziale od 2,5 tys. zł/m2 do 5 tys. zł/m2. W takim przypadku, czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 10 zł/m2 do 20 zł/m2.
2) Opcja 2 – wynajem z docelowym wykupem mieszkania
Koszt budowy mieszkania będzie się mieścił w przedziale od 2,5 tys. zł/m2 do 5 tys. zł/m2. W takim przypadku, czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 12 zł/m2 do 24 zł/m2.

 

 

 

źródło:http://debica.pl/

Oceń:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.