[Informator] Mieszkanie+ Plus: Gdynia woj. pomorskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 31 października, 2018

Gdynia realizuje program Mieszkanie Plus, pierwsze klucze mogą trafić do najemców już na początku 2019 roku.

W trakcje realizacji jest budowa 172 mieszkań zlokalizowanych w sześciu budynkach o niskiej zabudowie. Mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię i układ. Od 28 m2 w kawalerkach do 107 m2 przy mieszkaniach pięciopokojowych.

Gdynia, ul. Puszczyka 2, 3, 4, 5, 6, 7

Osiedle bloków jednorodzinnych zlokalizowane jest przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki. Inwestycja realizowana jest przy współpracy z funduszem BGK Nieruchomości. Wygląd budynków jest bardzo nowoczesny. Na terenie osiedla przewidziano dodatkową infrastrukturę oraz 224 miejsca postojowe dla samochodów. Osiedle skomunikowane jest linią autobusową (ok. 900m do przystanku Starochwaszczyńska). Dalej znajduje się placówka szkolna, poczta, przychodnia oraz większe sieciowe sklepy.

Istotna dla komfortu mieszkańców jest bliskość dwóch osi komunikacyjnych. Linia północ – południe (obwodnica Trójmiasta) zapewnia szybki dojazd do Gdańska (ok. 30 min.) oraz dostęp do terenów portowych Gdyni. Natomiast linia zachód – wschód (ul. Chwaszczyńska i Wielkopolska) zapewnia dojazd do centrum Gdyni (23 min.) ow przeciwnym kierunku na Kaszuby.

Lokalizacja:

I etap : Gdynia, osiedle Kacze Buki, ul. Puszczyka – 1,5 ha

II etap: Gdynia Północ – 7 ha – więcej informacji wkrótce


Koniecznie zapoznaj się: Obszernym informatorem programu Mieszkanie Plus


Terminy programu Mieszkanie Plus w Gdyni:

Pierwsze klucze do mieszkań wykończonych w stanie deweloperskim mogą być przekazane mieszkańcom w I kwartale 2019 roku, mieszkania wymagające więcej pracy, czyli te “pod klucz” udostępnione zostaną w II kwartale 2019 roku.

Wysokość czynszu i opłat programu Mieszkanie Plus w Gdyni:

Wysokość czynszu zależy w głównej mierze od stanu wykończenia mieszkania oraz typu umowy najmu.

Dostępne typy umowy:

Możliwe standardy wykończenia mieszkań:

Opis wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim:
Wylewka betonowa
Ściany tynkowane (zatarte na ostro), sufit tynk gipsowy
Przyłącza wodno-kanalizacyjne (do wanny, umywalki, WC oraz pralki)
Grzejnik łazienkowy
Osprzęt elektryczny
Opis wykończenia mieszkania w stanie wykończonym pod “klucz”:
Płytki podłogowe – gres 30x30cm (kuchnia,łazienka)
Płytki ścienne 20x20cm (kuchnia pas między szafkami, łazienka do określonej wysokości)
Panele podłogowe
Listwy przypodłogowe białe
Drzwi wewnątrz lokalowe, białe
Ściany malowane farbą
Grzejniki
Osprzęt elektryczny
Armatura i ceramika (W tym: wanna z obudową, Miska WC kompakt, umywalka 60cm, bateria wannowa, bateria umywalkowa)

Stan wybranego wykończenia mieszkania wpływa również na termin przekazania kluczy. Mieszkania w stanie pod klucz zostaną udostępnione najemcom później.

 Najem z dojściem do własności stawki czynszu w zł/m2Najem
Typ mieszkaniaStan deweloperskiStan wykończonyStandard wykończony
30 lat25 lat20 lat15 lat30 lat25 lat20 lat15 latmin. 24 miesiące
M126,228,832,839,529,332,336,744,122,8
M22527,531,337,827,930,7354222,1
M323,125,4293525,928,532,43918,65
M422,324,828,233,824,927,831,537,718,5
M521,223,526,932,223,626,229,935,717,9

Opłata eksploatacyjna
Opłata eksploatacyjna za 1 m2 wynosi 4,5 zł. Jest opłatą zaliczkową uzależnioną od kosztów utrzymania i podlega rozliczeniu z najemcą. Opłata eksploatacyjna obliczona jest jako udział najemcy we wszystkich kosztach i opłatach dotyczących nieruchomości jako całości. W szczególności obejmuje opłaty oraz koszty związane z utrzymaniem odpowiedniego stanu technicznego nieruchomości, sprzątaniem, bieżącymi naprawami, a także uzasadnionymi inwestycjami dotyczącymi nieruchomości na rzecz wszystkich najemców lokali.

Opłata za media
Opłata za media (woda ciepła, zimna, kanalizacja, wywóz śmieci, ogrzewanie) płatna jest co miesiąc z dołu na podstawie indywidualnego zużycia wg. wskazania urządzeń pomiarowych.
Umowę na dostawę prądu do lokalu podpisuje Najemca we własnym zakresie.

Miejsce i termin składania wniosków:

Nabór jest prowadzony w terminie od 26 października do 30 listopada 2018 roku. Wniosek składany jest elektronicznie poprzez formularz na stronie internetowej lub w Punkcie Informacyjnym programu Mieszkanie Plus w Gdyni.

Po złożeniu wniosku w ciągu 14 dni od tej daty należy dostarczyć do Punktu Informacyjnego komplet wypełnionych oświadczeń i dokumentów. Wzory wniosków są wysyłane na adres mailowy podany we wniosku oraz są dostępne w Punkach Informacyjnych.

Składane wnioski będą rejestrowane przez generator wniosków tworząc automatyczny rejestr wniosków.

Jakie kryteria decydują o przyznaniu mieszkania:

Warunki przyznawania mieszkań sprecyzowano w Uchwale nr XLVI/1402/18 Rady Miasta Gdyni z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym kryteria pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej oraz maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego, obowiązkowej kaucji w budynkach mieszkalnych przy ul. Puszczyka w ramach programu „Mieszkanie Plus”

Decydującym kryterium jest to aby, żadna osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego nie była i nie jest właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego oraz nie przysługiwało i nie przysługuje jej spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem był lub jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, oraz nie jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

Każdy kompletny i udokumentowany oświadczeniami i dokumentami w terminie wniosek podlegać będzie ocenie punktowej według klucza:

 • w gospodarstwie domowym są dzieci – po 2 punkty za każde dziecko w gospodarstwie domowym;
 • najemca ukończył 65 lat – 3 punkty;
 • osoba do 16 roku życia wchodząca w skład gospodarstwa domowego legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności określonym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511, 1000 i 1076) – 3 punkty;
 • osoba powyżej 16 roku życia wchodząca w skład gospodarstwa domowego legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności określonym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – 3 punkty;
 • zamieszkiwanie na terenie Gminy Miasta Gdynia bezpośrednio poprzedzające datę złożenia wniosku – 10 punktów;
 • rozliczanie się z podatku dochodowego w Gdyni – 10 punktów.

Kaucja przy zawieraniu umowy najmu:

Przy zawieraniu umowy najmu wymagane będzie opłacenie kaucji. Maksymalna wysokość kaucji zabezpieczającej umowę najmu lokalu mieszkalnego stanowi 6 – krotność miesięcznego czynszu za dany lokal, obliczanego według stawki czynszu obowiązującej w dniu podpisania umowy najmu lokalu mieszkalnego.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie programu Mieszkanie Plus znaleźć można w Urzędzie Miasta Gdyni, przy ul. 10 Lutego 24, pokój 206 w ZBLiK przy ul. Warszawskiej 67a oraz przy ul. Abrahama 55, Punkt Obsługi Mieszkańców

 

żródło: Opracowanie własne/ MIB

mieszkanie plus gdynia

8 powiedziało “[Informator] Mieszkanie+ Plus: Gdynia woj. pomorskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

 1. tomek1984

  Witam.
  Chciałbym się dowiedzieć, czy w oferowanych budynkach jest piwnica lub inne pomieszczenie pozwalające na przechowywanie rowerów ,posezonowych ubrań itp. rzeczy ?

 2. Stanisława Treppa

  Witam!
  Kto wydaje zaświadczenie potwierdzające że nie posiadam mieszkania własnościowego? Proszę o odpowiedz!

  1. Narodowyprogram.pl

   Dzień dobry,
   Jeżeli ma Pani na myśli składnie wniosków poprzez tzw. Krajowy Zasób Nieruchomości , to obecnie nie ma jeszcze takiej możliwości. KZN tworzy obecnie system internetowego składania wniosków. Jeżeli chodzi o składanie wniosków do inwestycji pilotażowych to zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie https://narodowyprogram.pl/narodowy-program-mieszkaniowy/mieszkanie-plus/. W zakładce “Aktualne nabory” umieszczamy odnośniki do naborów realizowanych do poszczególnych inwestycji.

 3. Katarzyna Sadłowska

  Od kiedy i gdzie można się zapisać do programu Mieszkanie plus?

  1. narodowyprogram.pl Zweryfikowany

   Docelowy program “zapisywania się” do programu Mieszkanie Plus jest w fazie realizacji. Ustawodawcy wysyłają na razie sprzeczne informacje na temat jaka instytucja będzie odpowiedzialna za nabór. Obecnie trwające budowy są programem “pilotażowym”. Dla tych inwestycji nabór jest organizowany indywidualnie i często słabo rozgłaszany. Staramy się być na bieżąco z informacjami i polecam śledzić informacje na stronie, ponadto opracowujemy system powiadomień o nowościach który będzie niedługo dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.