Mieszkanie Plus Nowe Jeziorki, Warszawa – konkurs na koncepcję zabudowy

Od | 17 marca, 2018

Rozstrzygnięto konkurs na wygląd osiedla Mieszkanie Plus na w Warszawie.

W drugim etapie konkursu udział wzięły wybrane pracownie: Stelmach i Partnerzy, EMA studio, AMC /Andrzej Chołdzyński, 22ARCHITEKCI oraz Grupa 5 Architekci.

Pierwsze miejsce przypadło równorzędnie pracowni 22Architekci i AMC Andrzej Chołdzyński.

Obie koncepcje zabudowy południowo-wschodniej części warszawskiego Ursynowa  – ulicy Karczunkowskiej, spełniły oczekiwania realizatora konkursu funduszy BGK Nieruchomości.

Zwycięskie wizualizacje można oglądać pod linkiem> link

Nowe Jeziorki mają  zaoferować przyszłym mieszkańcom wysoką jakość życia. Zlokalizowany na terenie osiedla żłobek, przedszkole, publiczna szkoła podstawowa, a także przychodnia lekarska i bogata oferta handlowo-usługowa sprawią, że mieszkańcy będą mieli wszystko co najważniejsze w zasięgu ręki – BGK Nieruchomości

Na warszawskich Jeziorkach ma szansę zamieszkań przeszło 3 tysiące rodzin, całość mieści się na blisko 15 hektarowej działce

 

Fundusz BGK Nieruchomości ogłosił konkurs na opracowanie zagospodarowania zespołu budynków zlokalizowanych w Warszawie na Nowych Jeziorkach.

Projekt Mieszkanie Plus Jeziorki to kolejny konkurs organizowany przez fundusz w ramach programu Mieszkanie Plus. Formuła konkursowa została wyłoniona na podstawie wcześniejszych konsultacji. Osiedle na Nowych Jeziorkach w Warszawie ma być przyjazną przestrzenią do życia mieszkańców, bez barier architektonicznych, z pełnym dostępem pieszo-rowerowym do całej infrastruktury towarzyszącej takiej jak żłobki, przedszkola, szkoły i sklepy. Ma to być przeciwieństwo do obecnie budowanych osiedli deweloperskich – grodzonych i marginalizowanych.

Obszar objęty konkursem stanowi cały teren dla którego będzie opracowywany w przyszłości miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Projekty konkursowe będą stanowić wytyczne do przyszłego planu zagospodarowania przestrzennego dla całego obszaru o powierzchni 148 260 m kw. w obrębie Zielonego Ursynowa.

Założenia konkursowe zakładają samowystarczalność zespołu budynków w zakresie dostępu do żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej jak również przychodni lekarskiej. Ponadto zakłada się rozwinięcie pieszych szlaków Mysiadła, na którym znajdują się placówki kulturalne, sportowe i powszechnej opieki zdrowotnej (położone w akceptowalnym zasięgu dojścia pieszego).

Na całym obszarze zaplanowano ogólnodostępne boiska, przestrzeń rekreację (place zabaw, siłownie plenerowe) i inną zieleń urządzoną.

W planach również modernizacja ulicy Karczunkowskiej, mająca na celu poprawić dojazd do ulicy Puławskiej oraz zapewnić sprawną i szybką komunikację z pozostałą częścią Dzielnicy Ursynów.


Zobacz także:  Informator programu M+


Wytyczne odnośnie ilości (procentowej) mieszkań Mieszkanie+:

M2 – pokój dzienny, kuchnia lub aneks kuchenny oraz sypialnia – 45% całości mieszkań;
M3 – pokój dzienny, kuchnia oraz 2 sypialnie – 40% całości mieszkań;
M4 – pokój dzienny, kuchnia oraz 3 sypialne – 15% całości mieszkań.
mieszkanie plus jeziorki
Planowany maksymalny koszt wykonania 1 m kw. stanu deweloperskiego powierzchni użytkowej mieszkań nie powinien przekroczyć kwoty 2000 złotych netto.
Powyższa kwota obejmuje koszty związane z wykonaniem (wybudowaniem) budynku wraz z instalacjami wewnętrznymi. Nie uwzględnia kosztów: zakupu działki, budowy sieci i przyłączy oraz zagospodarowania terenu.
Do dnia 30 listopada 2017 będzie czas na złożenie ideowych szkiców urbanistycznych wraz z portfolio i credo. Prace architektów będzie oceniał sąd konkursowy złożony z architektów, reprezentantów urzędu m.st. Warszawy i jak również przedstawicieli BGK Nieruchomości.
Do końca roku 2017 zostanie wyłoniona lista podmiotów zakwalifikowanych do bardziej zaawansowanej części konkursu. Zakłada się wyłonienie maksymalnie 8 pracowni.
12 marca 2018 roku ogłoszona zostanie zwycięska koncepcja.

Nagrody w konkursie opiewają na łączną kwotę 50 tys. zł.

Przewiduje się przyznanie następujących nagród:

I Nagroda – 25 000 zł
II Nagroda – 15 000 zł
III Nagroda – 10 000 zł

Dodatkowo zakłada się opłacenie wynagrodzenia za wykonanie zlecenia konkursowego – dla zakwalifikowanych do konkursu uczestników. Wybrany do realizacji projekt będzie wykonywany według przedstawionej koncepcji urbanistycznej i wybranego fragmentu zabudowy uczestnika konkursu. Zakłada się również możliwość aby każdy z uczestników mógł wziąć udział w negocjacjach z wolnej ręki na wykonanie projektów zabudowy dla tego terenu.

Harmonogram konkursu:

  • 31.10.2017 r. Ogłoszenie Konkursu i udostępnienie Regulaminu na platformie internetowej Organizatora.
  • 30.11.2017 r. Termin składania ideowych szkiców urbanistycznych wraz z portfolio i credo.
  • 06.12.2017 r. Ogłoszenie listy zespołów zakwalifikowanych do konkursu.
  • 11-15.12.2017r. Warsztaty dla zakwalifikowanych zespołów projektowych.
  • 01.03.2018 r. Składanie prac konkursowych w siedzibie Organizatora
    do godz. 17:00.
  • 07-09.03.2018 r. Prezentacja zgłoszonych projektów przed Sądem Konkursowym
  • 12.03.2018 Ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród, wystawa i debata pokonkursowa.

Uwaga: Wskazane powyżej terminy mogą ulec zmianie.
Zamawiający niezwłocznie poinformuje Uczestników Konkursu oraz zamieści stosowną informację na swojej stronie internetowej jeżeli terminy zostaną zmienione.

Pliki do pobrania:

 źródło:bgkn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.