Mieszkanie Plus Katowice – wiadomości z wielkiego placu budowy

| Czerwiec 21, 2019

W Katowicach, tuż obok osiedla Nikiszowiec trwają, zaawansowane prace budowlane nad nowo powstającym osiedlem “Nowy Nikiszowiec”. Jest to jeden z większych projektów prowadzonych w ramach programu Mieszkanie Plus. Pierwszy taki w stolicy Górnego Śląska. Prace na dzień dzisiejszy są bardzo zaawansowane. Całość inwestycji ma zostać zamknięta w połowie przyszłego roku, a wydawanie kluczy najemcom zaplanowano na III kwartał 2020 roku. Inwestorem jest  MDR Katowice Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie. Spółka została założona przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz BGK Nieruchomości.

  • Za około rok w Katowicach powinna zakończyć się nowa inwestycja Mieszkania Plus, osiedle – Nowy Nikiszowiec.
  • 519 przystępnych cenowo mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności ma być oddane w drugiej połowie 2020 roku.
  • Czynsz za wynajem, w zależności od rodzaju umowy, ma wynosić między 19 a 40 zł/m2

Projekt mieszkaniowy – Nowy NikiszowiecKatowice mieszkanie plus

Osiedle znajduje się przy ulicy Górniczego Dorobku. Plany opisują 513 nowych mieszkań o średniej powierzchni 60 m2 (35 do 94 m2) oraz 572 miejsca parkingowe. Działka, na której powstaje to 7,5 ha w środku lasu. Sąsiaduje z Nikiszowcem i Mrówczą Górką. Położenie to jest szeroko komentowane. Jak łatwo się spodziewać, jest ono przedstawiane jako atut przez władze spółki wykonawczej. Przyszli najemcy jednak podkreślają możliwe kłopoty komunikacyjne. Za to strona wizualna inwestycji może stanowić dodatkowy plus. Elewacja budynku bowiem,  ma wpisywać się w stylistykę starego Nikiszowca przyjmując ceglany kolor. Bloki zaprojektowane przez pracownię 22Architekci mają mieć 4 lub 7 kondygnacji. Poza mieszkaniami znajdzie się tam miejsce dla 12 lokali usługowych. Wewnątrz osiedla mają powstać również 3 place zabaw.

Spółką celową odpowiedzialną za inwestycję jest MDR Katowice Sp. z o.o. To ta spółka ma być odpowiedzialna za zawieranie umów najmu z lokatorami. Minimalnym okresem najmu będą 2 lata. Lokatorzy chcący dojść do własności mieszkania będą musieli określić to na samym początku okresu umowy wraz z wyznaczeniem czasu, jaki ma to zająć. Możliwe opcje to 15, 20, 25 lub 30 lat. Czynsz w zależności od wariantu umowy ma wynieść od 19 do 40 zł za m2. Przewidywana jest dodatkowa opłata eksploatacyjna w wysokości 5,5 zł za m2. Poza tym dodatkowo płatne będą media. Stawki te mogą ulegać zmianom w wyniku waloryzacji raz do roku.

jh

Mieszkanie Plus Katowice – wiadomości z wielkiego placu budowy
5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.