[Informator] Mieszkanie Plus: Kępice woj. pomorskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 2 października, 2019

Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Kępicach

15 marca 2018 roku w Kępicach miała miejsce symboliczna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na placu budowy 42 mieszkań z programu Mieszkanie dla Rozwoju (filar “Mieszkanie Plus”) przy ul. Niepodległości. Bloki wybuduje TBS na mocy zawiązanej 23 maja 2017 roku umowy o spółce celowe. Z podobnego rozwiązanie skorzystał już Jarocin., gdzie mieszkania są już na ostatnim etapie wykończeniowym.

Aktualizacja: 14 sierpnia 2019 r

Z końcem września 2019 roku zakończył się nabór wniosków na mieszkania przy ul Niepodległości w Kępicach.

Infolinia: 801 801 596

W Kępicach powstaną 3 budynków wielorodzinnych i 2 usługowo-mieszkalnych.

Nowe mieszkania będą nawiązywały do starej wyburzonej już zabudowy. Projekt powstał przy zachowaniu historycznej zabudowy.

Nowe budynki będą wyższe (parter plus jedno piętro), wszystkie wejścia i parkingi będą znajdowały się od strony torów. – W ten sposób przygotowujemy się do kolejnego etapu, czyli skierowania ruchu samochodów i budowy drogi przy torach, co pozwoli na to, że samochody nie będą musiały jeździć przez centrum miasta po ulicy, gdzie chodzi najwięcej ludzi – podała Magdalena Gryko.

Planowana ilość mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus:

W Kępicach planowana jest budowa 42 mieszkań zlokalizowanych w 3 budynkach wielorodzinnych oraz 2 usługowo-mieszkalnych.
Lokalizacja:

Kępice , ul. Niepodległości. Mieszkania powstaną w miejscu wyburzonej zabudowy.

Planowane rozpoczęcie prac budowlanych:

II kw. 2017 r.

Planowane rozpoczęcie naboru wniosków:

Zakończony 30 września 2019 roku

Standard mieszkań:

Do wyboru są dwu i trzypokojowe mieszkania, z osobnymi kuchniami bądź aneksami kuchennymi. Budynki będą niskie 1 piętrowe nawiązujące do sąsiedniej zabudowy. Elewacja zostanie wykonana z czerwonej cegły z czarnym belkami  i dwuspadowymi dachami.

Ponadto Burmistrz Kępic poinformaował, że przewidywany czynsz najmu będzie wynosił ok. 19,00 zł /1m2 lokalu (stawka czynszu nie obejmuje opłat eksploatacyjnych takich jak ogrzewanie i ciepła woda, prąd, woda i ścieki, śmieci itd.

W przypadku podpisania przez Gminę Kępice umowy o dofinansowanie wydatków mieszkaniowych z Bankiem BGK zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w pierwszych latach najmu mieszkania, najemcy, którzy nie będą przekraczali kryterium dochodowego określonego w w/w ustawie będą mogli otrzymać dopłatę do czynszu w wysokości ok. 6,50 zł/1m2 przez max. okres 15 lat.


Zobacz także: Więcej informacji na temat Mieszkanie Plus


Opis:

Jako druga w Polsce (po Jarocinie) gmina Kępice powołała spółkę celową do budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus. Umowę podpisała burmistrz Kępic, Bożena Gierszewska, prezes Kępickiego TBS oraz Ewa Małyszko, prezes TFI BGK S.A.

Nowe mieszkania będą nawiązywały do starej zabudowy, ich projekt uzgodniony został z Konserwatorem Zabytków. Dodatkowo planowana jest przebudowa dróg w okolicy ulicy Niepodległości.

źródło: Gmina Kępice

mieszkanie plus Kępice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.