Mieszkanie Plus Kępno – 36 mieszkań w dwóch blokach, ul. Przemysłowa

Od | 1 maja, 2018

Gmina Kępno dołączyła do programu Mieszkanie Plus już na początku 2017 roku. Po ośmiu miesiącach przygotowań koncepcyjnych 4 grudnia 2017 roku podpisano tzw. akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę mieszkań przy ul. Przemysłowej. Obecnie realizowana budowa jest inicjatywą TBS Kępice – “Wynajem z dojściem do własności”.

Przez ten czas opracowano najlepsze dla Kępna rozwiązanie, które pozwoli na sfinansowanie budowy gotowych do zamieszkania lokali mieszkalnych przez młodych mieszkańców Kępna i okolic.

Rodzaj i metraż mieszkań z programu TBS Kępno– wysoki standard wykończenia;

  •  4 mieszkania – 1 pokojowe o pow. ok 30 m kw.
  • 212 mieszkań – 2 pokojowych o pow. od 38 m kw. do 44 m kw.;
  • 220 mieszkań – 3 pokojowych o pow. od 56 m kw.  do 61 m kw.

Galeria mieszkań na stronie TBS Kępno – link

Nabór wniosków na mieszkania w Kępnie:

Nabór trwa od 26.03.2018 do  30.04.2018 r.  Więcej informacji i link do wniosku na stronach TBS Kępno: http://www.tbsk.kepno.pl/ogloszenie-o-naborze-wnioskow/

Lokalizacja mieszkań z programu:

Kępno, woj. wielkopolskie, ul. Przemysłowa

Na mocy podpisanej w czerwcu 2017 roku umowy inwestycyjnej udało się rozstrzygnąć wszystkie kwestie spójnej polityki mieszkaniowej w Kępnie na najbliższe lata i tym samym miasto znalazło się wśród wyróżnionych miast w Polsce, które jako pierwsze wezmą udział w nowo powstającym pilotażu programu Mieszkanie Plus.

Głównym odpowiedzialnym za projekt będzie Spółka Celowa z ograniczoną odpowiedzialnością, której wspólnikami będą Fundusz, TBSK i Gmina Kępno.

Fundusz Municypalny (Fundusz Municypalny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych) zarządzany jest przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. i jest długoterminowym inwestorem finansowym, który współfinansuje inwestycje w obszarze nieruchomości realizowane przez gminy lub podległe im spółki.

Opłaty za mieszkania w Kępnie:

  • 27,00 zł / m kw. stała, przez 23 lata niezmienna rata przeznaczone na wykup mieszkania na własność;
  • czynsz w wysokości 3,00 zł/m2– przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania budynku (m.in. podatek; przeglądy: kominiarskie, budowlane, elektryczne; serwis windy, utrzymanie czystości wokół budynku, prace remontowe, itp.)

Termin ukończenia mieszkań “Wynajem z dojściem do własności” III kwartał 2018 roku

Najpóźniej do 31 sierpnia 2018 roku planowane jest zakończenie prac oraz przekazanie kluczy do pierwszych mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Kępnie.

Łączne powstaną dwa budynki wielorodzinne:  NR 1 (gdzie zlokalizowanych będzie 20 mieszkań) oraz  NR 2 (z liczbą16 mieszkań)
Łączna powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych wyniesie 980 m. kw.  a całkowita powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych 815 m. kw.

Rozkład mieszkań programu Mieszkanie Plus w Kępnie:

Powstanie 12 mieszkań 2 pokojowych, 4 kawalerki oraz 20 mieszkań 3 pokojowych.
Na parterze budynku powstaną lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni użytkowej 245 m. kw.
Oprócz niezbędnej infrastruktury takiej jak chodniki, drogi dojazdowe przewidziano miejsca parkingowe oraz plac zabaw dla dzieci.

źródło: UM Kępno

Urząd Miasta i Gminy w Kępnie
ul. Ratuszowa 1
63-600 Kępno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.