Mieszkanie Plus Kraków [Informator] woj. małopolskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

| Sierpień 4, 2018

Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Krakowie.

Po długiej przerwie mamy przyjemność zaktualizować wiadomości z Krakowa. Zakończony zgodnie z harmonogramem konkurs na opracowanie koncepcji osiedla na Krakowskich “Klinach” wyłonił zwycięską koncepcję.

Osiedle “Spacerowa”, zajmie imponującą powierzchnię 18 ha. Na tym obszarze powstanie ponad 1000 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Ich powierzchnia będzie liczyć od 26 do 78 m kw.

Wybrany projekt zaproponowany przez pracownię “AMC Andrzej Chołdzyński” zakłada powstanie całej infrastruktury z zachowaniem przewagi terenów biologicznie czynnych. Budynki wkomponowują się bardzo mocno w ukształtowanie terenu. Plan przewiduje występowanie budynków od 3 do 8-kondygnacji. Osiedle ma być wystarczające pod kątem występowanie wszystkich niezbędnych usług.  Na parterach przewidziano lokale usługowe. Wygospodarowano miejsce na szkołę, przedszkole, żłobek, dom kultury, bibliotekę oraz boiska i tereny rekreacji. Komunikację zapewni utworzona linia autobusowa, która skomunikuje osiedle także ze stacją kolejową.

Prace budowlane mają szansę ruszyć już w 2019 roku.

Miasto Kraków uczestniczy w programie Mieszkanie Plus od samego początku. W granicach miasta pozostało już niewiele terenów na których można by powstać duże kompleksowe osiedle. Początkowo rozważano lokalizacje osiedla na Krakowskim Ruczaj oraz na terenie przy ul. Strażackiej. Ostatecznie wybrano jednak teren położony przy ul. Spacerowej na Krakowskiej dzielnicy Kliny Zacisze. Według wstępnych szacunków zamieszkać tam może nawet 35 tyś. osób. 48 hektarowa działka jest gotowa do zagospodarowania i jest własnością funduszy BGK Nieruchomości. Wcześniej dla obszaru dokonano zmian w miejscowym planie zagospodarowania, dając ograniczoną możliwość budowania do 25 metrów wysokości w konkretnych rejonach działki.

Podobny konkurs z bardzo dobrym skutkiem rozstrzygnął koncepcję zabudowy osiedli z programu Mieszkanie Plus na Warszawskich Jeziorkach.

Lokalizacja: Kraków, ul. Spacerowa (rejon ul. Działowskiego, Komuny Paryskiej, Bertla i Zawiłej)

Archiwalne:

Lokalizacja I:

Kraków, ul. Kolista pomiędzy ulicami Zamiejską i Lubostroń na Ruczaju

Lokalizacja II:

Kraków, rejon ulicy Strażackiej i ul. Golikówka.

https://www.bip.krakow.pl/

mieszkanie plus kraków herb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.