[Informator] Mieszkanie Plus: Łódź woj. łódzkie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 16 sierpnia, 2019

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska na niedawnej konferencji zapowiedziała powstanie dwóch budynków mieszkalnych z programu Mieszkanie Plus przy ulicy Pabianickiej. Niestety prace nie rozpoczną się w najbliższej przyszłości. Cała inwestycja jest bowiem zależna od wykonania na początku infrastruktury drogowej. Pani prezydent tłumaczy wybór tej konkretnej działki potrzebą ożywienia wskazanej części miasta. Zapewnia też o dużym poparciu dla programu bez względu na różnice natury politycznej. Określa ten projekt jako społecznie potrzebny. 

Nadzieję wzbudza fakt, że Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił już postępowanie w sprawie wyboru wykonawcy okalających osiedle dróg. Są one niezbędne by zapewnić zabezpieczenie drogi pożarowej oraz dojazd do posesji. Cała inwestycja w ramach rządowego programu to planowane 160 mieszkań i 10 lokali usługowych. 

Pani prezydent zaznacza też, że miasto ustalając preferencje wyboru najemców ma zamiar faworyzować młodzież, rodziny wielodzietne, ale i seniorów oraz osoby niepełnosprawne. 

Planowana ilość mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus:

W Łodzi w związku z uruchomieniem programu Mieszkanie Plus planowana jest budowa 330 lokali mieszkalnych.

Lokalizacja:

Łódź, rejon ulic Zachodniej, Zgierskiej i Limanowskiego


Planowany termin oddania mieszkań:

d/b

Miejsce składania wniosków:

b/d

Opis:

Aktualizacja 28-06-17

26 czerwca 2017 r.  miasto Łódź i spółka BGK Nieruchomości podpisują umowę inwestycyjną.

Z racji skali przedsięwzięcia przewiduje się siedem etapów realizację inwestycji Mieszkanie Plus w Łodzi. W pierwszej kolejności przy ulicy Zgierskiej powstanie jeden pięciokondygnacyjny budynek. Pomieści 56 mieszkań o metrażach od 29 do 88 mkw. Dodatkowo w budynku będą mieściły się miejsca postojowe w garażu podziemnym.

mieszkanie plus łódź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.