Mieszkanie Plus Łomża woj. podlaskie [Informator] – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy

Od | 27 lutego, 2018

Program Mieszkanie Plus wychodzi z etapu pilotażu. W Łomży powstanie pierwsza inwestycja w oparciu o Krajowy Zasób Nieruchomości. 7 listopada 2017 roku list intencyjny w sprawie inwestycji podpisał wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Tomasz Tomala, pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości.

W ramach programu Mieszkanie Plus na terenie Łomży powstaną dwa budynki wielorodzinne, w których znajdzie się łącznie 115 lokali mieszkaniowych. Dodatkowo w budynku przy ul. Sikorskiego znajdzie się Przedszkole Publiczne nr 5, które zaoferuje dzieciom komfortowe warunki. Budynki powstaną w dobrze skomunikowanej części miasta.

Zobacz także: ABC programu Mieszkanie Plus

Lokalizacje inwestycji:

  • ul. Rubinowa planowane 53 mieszkania;
  • ul. Sikorskiego. Przewidziane 62 lokale mieszkalne oraz przedszkole nr 5 na parterze budynku.

Dodatkowo powstanie 115 miejsc postojowych. Średni metraż lokali wyniesie ponad 40 m. kw., największą część będą stanowiły mieszkania dwu i trzypokojowe.

Opis:

Realizacja rządowego programu mieszkaniowego otwiera nowy etap. Krajowy Zasób Nieruchomości zastąpił fundusz BGK Nieruchomości w roli partnera gminy. Inwestycja w Łomży będzie inwestycją spoza pilotażu. Obowiązywać będą przepisu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomość jak również maksymalny czynsz normowany. Umowy najmu zostaną oparte o nową formułę – najem instytucjonalny.

Program Mieszkanie+ w Łomży wpisuje się w rewitalizację cząstki miejskiej, planowanej przez władze, co też jest niezwykle ważne dla jego realizacji. Jeszcze w tym roku ma ruszyć przebudowa dworca autobusowego, zaś w przyszłym remont ul. Kolejowej. Teren PKP o powierzchni 3,4740 ha jest zlokalizowany w centrum miasta. Nie jest obecnie zagospodarowany, a jego stan negatywnie wpływa na wizerunek miasta. Zdaniem zastępcy Prezydenta Łomży posiada on ogromny potencjał i idealnie nadaje się pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Można na nim wybudować nowoczesne osiedle  wraz z niezbędnymi parkingami, strefami zieleni oraz strefami rekreacji. – Budowa atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców osiedla na terenie dającym możliwość zastosowania wielu rozwiązań architektonicznych pozwoli pokazać, że „Mieszkanie+” to nie tylko kolejny rządowy postulat do sztampowego zrealizowania, ale optymalnie przemyślane działanie dla poprawienia warunków życiowych mniej zamożnych mieszkańców Łomży – mówi Andrzej Garlicki, dodając, że realizacja tego programu w naszym mieście dałaby niepowtarzalną szansę na rozwój naszego regionu i stanowiłaby podstawę do ograniczenia emigracji młodych i zdolnych Polaków.

mieszkanie plus Łomża

źródło:http://www.lomza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.