[Informator] Mieszkanie Plus: Mielec woj. podkarpackie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 14 sierpnia, 2019

Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Mielcu.

Planowana ilość mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus:

W Mielcu planowana jest budowa 5 budynków, łącznie w ramach programu powstanie 230 mieszkań o różniej wielkości (30-70 m kw.).

Aktualizacja: 24-09-2018

Władze miasta podpisały protokół z uzgadniający formułę programu Mieszkanie Plus w Mielcu. Na spotkaniu byli przedstawiciele funduszu BGKN.  Projekt zakłada budowę 220 mieszkań. Poprzednia koncepcja proponowana przez miasto została odrzucona przez zarządzających inwestycją pracowników BGK Nieruchomości. Szacunkowy koszt budowy mieszkania z pierwotnej koncepcji okazał się zbyt wysoki. Obecnie trwa opracowywanie modyfikacji mających na celu ograniczenie kosztów budowy 1 m. kw. do kwoty 3000 zł.

-Bloki powstaną w bardzo dobrej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulicy Powstańców Warszawy i Witosa. Jest to jedna z najatrakcyjniejszych części naszego miasta – powiedział Fryderyk Kapinos.

Ważną częścią rządowego programu są dopłaty do czynszu.

– Przykładowo jeśli metr kwadratowy najmu wyniesie 20 złotych, czynsz za 60-metrowe mieszkanie wyniesie 1200 złotych. Czteroosobowa rodzina przy spełnieniu kryterium dochodowego otrzyma dofinansowanie w wysokości 400 złotych – powiedział wiceminister Soboń.

W całej Polsce jest już trzysta lokalizacji dla inwestycji związanych z programem “Mieszkanie Plus”. Na Podkarpaciu najbardziej zaawansowana pod tym względem jest Dębica. Tam prace są na etapie projektowania. Budowa bloków rozpocznie się w przyszłym roku.


Zobacz także: Informator programu Mieszkanie Plus


Lokalizacja:

Mielec, ul. Powstańców Warszawy / ul. Witosa

Opis:

PROGRAM MIESZKANIE PLUS
Zgodnie z założeniami, lokale mieszkalne wybudowane w ramach programu będą wykończone w standardzie deweloperskim i przeznaczone będą pod wynajem. Program zakłada również ewentualną możliwość wykupu mieszkania po 25 latach. Już na etapie przystępowania do programu Państwo powinni dokonać wyboru jednej z niżej wymienionych opcji:Opcja 1 – sam wynajem mieszkania
OPŁATY: czynsz średnio 15 zł/ m2
koszty eksploatacyjne – porównywane do obecnie stosowanych opłat
mediaOpcja 2 – wynajem z docelowym wykupem mieszkania
OPŁATY: czynsz średnio 19 zł/ m2
koszty eksploatacyjne – porównywane do obecnie stosowanych opłat
media
Przykład obliczenia kosztów miesięcznego wynajmu lokalu mieszkalnego 2-pokojowego o pow. 50 m2 w opcji 1:• Koszt wynajęcia mieszkania: czynsz + koszty eksploatacyjne + media
Czynsz za lokal mieszkalny: 750 zł (15zł/m2 x 50m2)
Koszty eksploatacyjne: 500 zł około
Media (en. elektryczna, gaz): 200 zł około
• ŁĄCZNIE 1450 zł
Przykład obliczenia kosztów miesięcznego wynajmu lokalu mieszkalnego 2-pokojowego o pow. 50 m2 w opcji 2:• Koszt wynajęcia mieszkania: czynsz + koszty eksploatacyjne + media
Czynsz za lokal mieszkalny: 950 zł (19zł/m2 x 50m2)
Koszty eksploatacyjne: 500 zł około
Media(en. elektryczna, gaz): 200 zł około
• ŁĄCZNIE 1650 zł

Przedstawione powyżej dwie opcje stanowią jedynie przybliżone miesięczne koszty utrzymania mieszkania.

Trwanie programu jest potwierdzone i błędne są informacje o jego wstrzymaniu. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu pod budowę kilku budynków wielorodzinnych.

 Ankieta programu Mieszkanie Plus

mieszkanie plus mielec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.