[Informator] Mieszkanie Plus: Skawina woj. małopolskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 27 lutego, 2018

Mieszkanie Plus w Skawinie woj. małopolskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Planowana ilość mieszkań:

W Skawinie powstanie siedem czterokondygnacyjnych budynków – 140 lokali mieszalnych z przewagą mieszkań większych – 4 pokojowych.


Zobacz także: Mieszkanie Plus – Informator programu


Lokalizacja:

Skawina, rejon ulic Skawińskiej i Torowej – w okolicach boiska Milenium, działka przeznaczona pod zabudowę ma pow. 1.5 ha.

Planowany termin oddania mieszkań:

2019 rok

Planowany termin uruchomienia naboru wniosków:

brak informacji

Miejsce składania wniosków:

spółka celowa (brak informacji)

Wykonawca/y:

Opis:

W listopadzie 2017 roku władze Skawiny podpisały kolejny list intencyjny. Tym razem partnerem jest Krajowy Zasób Nieruchomości. Podpisanie listu z KZN świadczy o tym, że gmina chce realizować przedsięwzięcie w oparciu o docelowy kształt programu Mieszkanie Plus.

Start prac budowlanych na przełomie sierpień/wrzesień 2017 roku. Trwają prace przy uzbrojeniu działki. Do dyspozycji mieszkańców powstaną 144 miejsca parkingowe. Koszt budowy mieszkań szacuje się w granicach od 2,3 tys. zł do 2,5 tys. zł za metr kwadratowy, a planowany późniejszy czynsz najmu może się wahać od 10 do 20 zł za metr kw. powierzchni.

Dodatkowo PKP zobowiązało się wybudować przejścia podziemne w okolicach dworca kolejowego i w ciągu ulicy Kilińskiego, aby ułatwić komunikację. W okolicy gmina planuje wybudować żłobek miejski.

Mieszkanie plus Skawina

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.