[Informator] Mieszkanie Plus: Wałbrzych woj. dolnośląskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

| Styczeń 22, 2019

Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

Aktualizacja: 22 stycznia 2019 roku
Rusza nabór wniosków:  Wniosek na Mieszkanie Plus w Wałbrzychu należy złożyć w terminie od 18 grudnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu

Wraz z wnioskiem należy złożyć dokumenty i oświadczenia określone Uchwałą Rady Miasta oraz wymagane w związku z weryfikacją czynszową. Zdolność czynszową można obliczyć tutaj.

Wysokość minimalnej emerytury w 2018 roku – 1029,80 zł miesięcznie (dane z dnia 20 lutego 2018 r) na 2019 zostanie podana z początkiem roku.

Planowana ilość mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus:

W Wałbrzychu planowana jest budowa 215 mieszkań zlokalizowanych w pięciu blokach w ramach programu Mieszkanie Plus.
Lokalizacja:

Wałbrzych, ul. Husarska – Podzamcze

Termin zakończenia robót:

Początkwo zakończenie budowy było przewidywane na 03.01.2019 r. Jednak z racji przedłużającego się etapu planowania termin nie został dotrzymany. Przewiduje się ukończenie prac pod koniec 2019/20 roku.

Standard budynków:

W ramach inwestycji postanie łącznie pięć budynków dwóch typów. Cztery budynki typu A (siedem kondygnacji) oraz jeden typu B (sześć kondygnacji). Wszystkie budynki będą posiadać windy a każde mieszkanie będzie posiadało balkon.

W blokach nie przewiduje się podpiwniczenia.

W budynkach zostanie wyszczególniona wózkarnia oraz pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane przy klatce schodowej. Pomieszczenia techniczne dostępne będą od zewnątrz budynku poprzez osobne wejścia.

W ramach inwestycji Mieszkanie Plus w Wałbrzychu powstaną następujące mieszkania:

  • M1 (1 pokojowe z wnęką kuchenną dostępną z korytarza),
  • M2 (2 pokojowe z aneksem kuchennym)
  • M3 (3 pokojowe z aneksem kuchennym).

Zobacz także: Informator programu Mieszkanie Plus


Opis:

Aktualizacja: 12.09.2017

Wykonawcą inwestycji jest firma IDS BUD Warszawa. Obecnie trwają prace ciężkim sprzętem. Zaczęło się przygotowanie terenu, prace związane z jego niwelacją i przygotowaniem pod inwestycję, między innymi wylewane są już ławy fundamentowe
Aktualizacja: 06.06.2017
Spółka BGK Nieruchomości S.A. 5 czerwca 2017 roku podpisała umowę inwestycyjną z prezydentem miasta Wałbrzycha. W ramach umowy na działce o powierzchni około 1,5 ha. zostanie wybudowanych pięć 6 i 7 piętrowych bloków. Bloki z racji swojej wysokości zostaną wyposażone w windy. Dodatkowo, planowane jest ok. 160 miejsc parkingowych.
 mieszkanie plus wałbrzych
[Informator] Mieszkanie Plus: Wałbrzych woj. dolnośląskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.
5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.