Mieszkanie Plus Warszawa [Informator] woj. mazowieckie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 14 sierpnia, 2019

Planowana ilość mieszkań budowanych w Warszawie ramach programu Mieszkanie Plus:

Aktualizacja: 13-08-2019

Opóźniona inwestycja przy ul. Karczunkowskiej jest w stanie wstrzymania z powodu prac przy opracowywaniu decyzji środowiskowej. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy oraz ostateczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Formalności nie pozwalają więc zacząć budowy, aż do czwartego kwartału przyszłego roku.

Kompleks 19 budynków na granicy Stolicy przy ul. Karczunkowskiej ma kosztować ok. 800 mln złotych. Warszawskie osiedle jest jednym z ambitniejszych projektów rządowego programu mieszkaniowego. Osiedle ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe około 2.5 tys. rodzin.

Miasto Stołeczne Warszawa uzupełni projekt budując z własnych środków szkołę jak również drogowy węzeł komunikacyjny.

warszawa i okolice mieszknie plusAktualizacja: 16.03.2018 roku

Nieoficjalnie wiemy, że projekt budowy mieszkań na Nowych Jeziorkach został zatwierdzony i niedługo poznamy szczegóły jego realizacji.

Aktualizacja: 01.12.2017  r. Dodano III możliwą lokalizację – Warszawa Nowe Jeziorki.

Obecnie trwają uzgodnienia robocze z miastem Warszawa i Urzędem Dzielnicy Wola. Wiadomo, że pierwotny plan budowy 1100 mieszkań nie będzie możliwy do zrealizowania, gdyż w fazie pracownia jest nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Według planu na większej części działki przy ulicy Worcella znajdzie się zieleń oraz szkoła jak również drogi dojazdowe. W takim układzie możliwa będzie budowa ok. 750 mieszkań z programu.

Przewidywana wysokość czynszu:

Zgodnie z projektowaną ustawą dot. maksymalnego czynszu normowanego kwoty maksymalnych czynszów będą z góry określane.

Lokalizacje:

W stolicy program mieszkanie plus ma szansę powstać w kilku lokalizacjach.

I lokalizacja: Warszawa, ul. Sowińskiego 28 – 450 mieszkań;

II lokalizacja Warszawa, ul. Worcella 1  – 650 mieszkań.

III lokalizacja Mieszkanie Plus w Warszawie, ul. Karczunkowskiej os. Nowe Jeziorki


Mieszkanie Plus: Informator programu


Planowany termin oddania mieszkań:

2019 rok

Miejsce składania wniosków:

Krajowy Zasób Nieruchomości – trwają prace nad określeniem sposobu składania wniosków, wówczas bezpośrednio z KZN wnioski będą trafiać do operatora mieszkaniowego.

Opis:

Inwestycja zostanie zrealizowana na działkach należących do Poczty Polskiej. Poczta Polska przedstawiła wykaz nieruchomości, po przeprowadzeniu szczegółowych analiz powyższe dwie lokalizacje zostały zakwalifikowane na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

4 powiedziało “Mieszkanie Plus Warszawa [Informator] woj. mazowieckie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

  1. Oburzona

    Oooo… a co to za segregacja Ludności , sami się wnieście jak wam sie nie podoba !!!

  2. Justyna

    Na jakim etapie będzie możliwe zapoznanie się z rozkładem mieszkania? Trudno zapisywać się na coś, co później może nie spełniać naszych wymagań

  3. Gość

    Zamiast budować “mieszkanie+” w takim doskonałym miejscu lepiej sprzedać działki deweloperom, a za pieniądze ze sprzedaży wybudować znacznie więcej mieszkań w innym miejscu (np. na Białołęce). Czy te mieszkania+ muszą być w centrum Warszawy? Ubogie osoby, których nie stać na zakup albo normalny wynajem mieszkania, raczej nie pracują w centrum stolicy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.