Mieszkanie Plus Zielona Góra woj. lubuskie

Od | 17 listopada, 2017

Program Mieszkanie Plus wkroczył w kolejną fazę. Od czasu powołania Krajowego Zasobu Nieruchomości, instytucja ta przejęła inicjatywę od funduszy BGK Nieruchomości i formalizuje umowy Mieszkanie Plus z gminami.

16 listopada 2017 roku list intencyjny w sprawie programu Mieszkanie Plus w Zielonej Górze podpisał Tomasz Żuchowski – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Janusz Kubicki – prezydent Zielonej Góry oraz Tomasz Tomala – pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości. Zielona Góra jest kolejnym miastem przystępującym do programu mieszkanie plus na nowych zasadach tzw. opartych o Krajowy Zasób Nieruchomości. Województwo lubuskie  potrzebuje takich rozwiązań jak program Mieszkanie Plus. Jest to region o szczególnych potrzebach.

Na mocy podpisanego dokumentu w Zielonej Górze planowana jest budowa czterech bloków wielorodzinnych. Budynki powstaną na działce przy ulicy ul. Suwalskiej w Kisielińskiej dzielnicy mieszkaniowej. Całość terenu ma pow. 13 498 m. kw. , wokół zabudowy znajdzie się miejsce na tereny zielone, parkingi i plac zabaw.

Mieszkania do 78 m. kw. powierzchni.

W czteropiętrowych blokach powstanie 100 mieszkań o metrażach od ok. 25 do 78 m. kw.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreśla, że rządowy program ma ułatwić drogę do własnego lokum i jest pierwszym tego typu kompleksowym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych Polaków.

mieszkanie plus Zielona Góra

źródło:http://www.lubuskie.uw.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.