Ruszyła budowa Mieszkanie Plus w Mińsku Mazowieckim

Od | 8 października, 2019

30 września 2019 roku uroczyście wbito symboliczną pierwszą łopatę na placu budowy osiedla Mieszkanie Plus w Mińsku Mazowieckim. Będzie to kolejna inwestycja realizowana w ramach rządowego programu mieszkaniowego i zarazem kolejny po Nowych Jeziorkach trwający projekt na ziemiach województwa Mazowieckiego. W całym regionie analizowane jest kolejne 50 lokalizacji a na wielu spośród nich są już przygotowywane projekty. W Radomiu uruchomiona tydzień temu ankieta zebrała 2 tys. zgłoszeń chęci najmu mieszkań z programu Mieszkanie Plus.

  • Według planu inwestycja ma zakończyć się do końca 2021. Łącznie ma powstać 138 lokali w dwóch budynkach przy ul. Klonowej w Mińsku Mazowieckim.
  • Zgodnie z preferencjami najemców, wybudowane zostaną głównie średniej wielkości mieszkania. Przeważnie 2 lub 3-pokojowe.

Lokalizacja ul. Klonowa

Mińskie Mieszkanie Plus  realizowane jest na działce przy przy ul. Klonowej.

Na tym terenie planowana jest budowa dwóch niewysokich budynków z czterema kondygnacjami każdy. Budynki pomieszczą łącznie 138 mieszkań a w garażu podziemnym przewidziano 110 miejsc parkingowych. Kolejne 36 miejsc zostanie wygospodarowane w otoczeniu budynków. Na terenie osiedla znajdzie się też miejsce dla stref rekreacyjnych. Nie zabraknie dużego placu zabaw dla dzieci i starannie zaprojektowanej zieleni, poprzecinanej alejkami spacerowymi dla mieszkańców. Wygląd budynków ma być bardzo estetyczny. Elewacja utrzymana zostanie w szarych i białych kolorach, a przestronne loggie mają wybijać się kolorami w drewnianej tonacji wszystko to zgodnie z panującymi obecnie trendami.

Tarasy na najwyższych piętrach

Mieszkania na najwyższych piętrach będą posiadały tarasy do podziwiania okolicy. Lokale będą w większości 2 lub 3 pokojowymi z wydzieloną kuchnią lub aneksem kuchennym.

W ramach inwestycji przewidziano tylko kilka kawalerek. Najbardziej liczne będą mieszkania dwupokojowe. W zależności od rozkładu będą miały powierzchnie 35-55 m. kw., lokale trzypokojowe mają mieć powierzchnię od 46 do 66 metrów kw.

Zobacz także: Informator Mieszkanie Plus 2019

Korzystna lokalizacja i komunikacja

Oczywistym jest, że wielu mieszkańców Mińska dojeżdżać będzie do pracy w stolicy. Również z tego względu osiedle wydaje się korzystnie położone. Od drogi krajowej nr 92 dzieli je jedynie 4 minuty jazdy. To najszybsze połączenie z Warszawą, które zajmuje ok. 50 minut do celu. Dla niezmotoryzowanych najbliższy przystanek komunikacji miejskiej położony jest 250 metrów czyli niecałe 5 minut marszu. 750 metrów od mieszkania idzie się do stacji kolejowej, z której w 45 minut dojechać można do centrum Warszawy.

Osiedle jest usytuowane w wygodnej do życia okolicy. Szczególnie dla rodzin z dziećmi, dla których bliskość szkół jest bardzo istotna w podejmowaniu decyzji o najmie. W promieniu pół kilometra znajdują się liczne żłobki, przedszkola i szkoły. Okolica daje też dostęp do wielu sklepów spożywczych i supermarketów. Urząd pocztowy i przychodnie są oddalone nie więcej niż o kilometr. 

Inwestycja prowadzona jest we współpracy spółki PFR Nieruchomości oraz lokalnej firmy PHU Partner. Jej zakończenie zapowiadane jest na IV kwartał 2021 roku. W trakcie uroczystego rozpoczęcia prac budowlanych Jacek Struk z PHU Partner zaznaczył, że rozpoczęta budowa to część większej inwestycji. Docelowo planowane jest zbudowanie całego osiedla Anielin, które pomieści w sobie 10 tysięcy mieszkań.

Inwestor nie podał na razie, czy wszystkie mieszkania będą możliwe do wykupu poprzez umowę najmu z dojściem do własności. Jest to jednak najczęściej stosowany i preferowany przez najemców sposób najmu, więc można się spodziewać, że zostanie wykorzystany i w tym wypadku. Zainteresowanym najmem mieszkań przypominamy o rządowym projekcie wsparcia najmu Mieszkanie na Start. Dzięki niemu można ubiegać się o dopłaty do czynszu. Wsparcie najemców w Wałbrzychu wynosi nawet 420 zł miesięcznie. 150 najemców z Białej Podlaskiej dostaje co miesiąc od 100 do 300 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.