Realizacja programu Mieszkanie Plus w Nysie z opóźnieniem. Drugi przetarg nie wyłonił wykonawcy.

Od | 3 maja, 2018

Agencja Rozwoju Nysy otworzyła oferty złożone w związku z ogłoszeniem drugiego przetargu na budowę zespołu trzech bloków wielorodzinnych przy ul. Franciszkańskiej w ramach projektu Mieszkanie+. Obie złożone oferty przekroczyły planowany budżet odpowiednio o 7 mln i 11.5 mln zł. Gmina przeznaczyła na ten cel ok. 20.3 mln złotych.

W poprzednim styczniowym przetargu również nie wyłoniono wykonawcy z powodu braku złożonych ofert. Mimo niepowodzeń gmina dalej jest zainteresowana realizacją programu Mieszkanie Plus w Nysie. Planowania jest zmiana technologii oraz metrażu pomieszczeń przynależnych tak aby koszty budowy zmieściły się w planowanym budżecie. Zgodnie z wytycznymi zamówienia na realizację inwestycji wykonawca miałby 18 miesięcy.

mieszkanie plus nysa

UM Nysa

Lokalizacja mieszkań: Nysa, ul. Franciszkańska i Grodkowska

W ramach programu mieszkaniowego w Nysie mają powstać trzy budynki, a w nich łącznie104 lokale mieszkalne. Projekt zakłada również wykonanie przyłączy, wycinkę drzew oraz wykonanie dróg dojazdowych ich oświetlenia.

Czytaj więcej: Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Nysie

Do organizacji kolejnego przetargu gmina chce zaangażować fundusz BGK Nieruchomości.

Program mieszkaniowy przeznaczony jest dla osoby myślących o założeniu rodziny jak również tych samotnych, bez względu na wiek. Wyłonienie najemców będzie przebiegało na zasadzie punktacji. W zależności od kryterium będą przyznawane punkty, których zdobyta ilość będzie przesądzała o otrzymaniu lokalu.

We wstępnym naborze, zgłosiło się już ponad pół tysiąca chętnych na mieszkania z programu powstające w Nysie.

źródło: UM Nysa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.