Mieszkanie Plus Paleśnica, Lusławice – Gmina Zakliczyn, woj. małopolskie – dla młodych małżeństw

Gmina Zakliczyn przystępując do programu Mieszkanie Plus staje do walki o młodzież opuszczającą gminę po zakończeniu nauki. Jednym z priorytetów jest troska o młode małżeństwa i o to by aby ułatwić im start w życie. Dodatkowo program Mieszkanie Plus ma dać szansę na własne mieszkanie bez potrzeby zaciągania kredytu hipotecznego. Możliwość docelowego wykupu lokali jest atrakcyjnym walorem Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Gmina Zakliczyn zdecydowała się podpisać list intencyjny 8 listopada 2017 roku z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Oznacza to, że wybudowane mieszkania zostaną objęte ustawą o KZN. Nie będą to już tzw. inwestycje pilotażowe. Oznacza to, że nabór wniosków będzie prowadzony za pośrednictwem Operatora Mieszkaniowego, i jednocześnie pod kontrolą KZN. Gwarantuje to uczciwość i transparentność całego procesu naboru. Wniosek o mieszkanie jak i warunki będą zgodne z docelowym kształtem programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej na temat programu Mieszkanie Plus – Sprawdź jak wygląda wniosek, jak przebiegają zapisy i jakie są warunki przyznawania mieszkań.

Ustalony zostanie czynsz normowany, a nad jego wysokością kontrolę będzie sprawował wcześniej wspominany Krajowy Zasób Nieruchomości.

Gmina Zakliczyn przygotowuje się do rządowego Programu Mieszkanie Plus, w ramach którego na  w miejscowości Lusławice (tuż obok przedszkola) i w miejscowości Paleśnica na  (obok ośrodka zdrowia) planowana jest budowa 70 mieszkań.

W mieszkania w gminie Zakliczyn mają powstać w dwóch lokalizacjach:

Lokalizacja I:


Miejscowość Lusławice, woj. małopolskie, powiat tarnowski (działka nr 473/3) – 40 lokali mieszkalnych. Wybudowany zostanie piętrowy blok wielorodzinny o szacowanej powierzchni użytkowej ok 2000 m. kw. Mieszkania znajdą się również na poddaszu.

Lokalizacja II:


Miejscowość Paleśnica, woj. małopolskie, powiat tarnowski (działka nr 123/2) – 30 lokali mieszkalnych. Tutaj również powstanie piętrowy blok wielorodzinny jednak o nieco mniejszej szacowanej powierzchni użytkowej ok. 1500 m. kw.

Planowane zakończenie robót budowlanych i tym samym przekazanie kluczy najemcom określa się na koniec 2018 roku.

Zgodnie z założeniami Programu Mieszkanie PLUS, nieruchomości powstałe w ramach tego programu będą całkowicie wykończone i gotowe do zamieszkania.
Oferta związana z Programem Mieszkanie PLUS jest przeznaczona dla mieszkańców Gminy Zakliczyn, jak i mieszkańców sąsiednich gmin. Lokale mieszkalne zostaną wybudowane zgodni z założeniami programu. Będa mogły być tylko wynajmowane (z bardzo atrakcyjnym czynszem) lub wynajmowane i po 15 latach wykupione. Wartość metra kwadratowego takiego mieszkania nie przekroczy 2000 zł.

Na stronie gminy udostępniono ankietę w celu zbadania zainteresowania programem. Link do ankiety.

źródło: https://www.zakliczyn.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.