[Informator] Mieszkanie Plus: Radom woj. Mazowieckie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 18 grudnia, 2019

Mieszkanie Plus w Radomiu ma szansę powstać szybciej niż to pierwotnie zakładano. Jest szansa aby prace ruszyły jeszcze w bieżącym roku – oznaczać to będzie półroczne przyspieszenie. Łącznie w tej lokalizacji znajdą się 124 mieszkań i dokładnie tyle samo miejsc parkingowych. Planowo nabór lokatorów może rozpocząć się późną wiosną 2021 roku. Oddanie kluczy mieszkań planuje się na końcówkę tego samego roku. 

radom

  • 124 mieszkania w Radomiu zostaną wybudowane na działce przy ul. Tytoniowej
  • Radomski samorząd wyznaczył pod inwestycję działkę w sąsiedztwie zabytkowej fabryki. Projekt ma wpasować się w tę samą stylistykę.
  • Trwają intensywne prace przygotowawcze, aby do końca 2019 wystartować z budową.
  • Projekt inwestycji opracowuje pracownia EMA Studio z Warszawy

Aktualizacja 18.12.2019

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku odbyło się oficjalne wbicie pierwszej łopaty pod inwestycję przy ul. Tytoniowej. Tym samym udało się zrealizować plany rozpoczęcia inwestycji jeszcze przed końcem 2019 roku. Obecny na uroczystości wiceminister obrony narodowej, pan Wojciech Skurkiewicz zapewnił, że ma zamiar uczestniczyć w uroczystości wręczenia kluczy nowym lokatorom w październiku 2021 roku. Przewidywany czas budowy ma więc wynieść niecałe dwa lata. Na uroczystości obecny był też prezydent miasta, który stwierdził, że rozpoczynana właśnie inwestycja jest tylko pierwszą z wielu, które miasto chce przeprowadzić w ramach programu Mieszkanie Plus.

Galeria zdjęć z uroczystości dostępna jest na stronie cozadzien.pl.

Drugi oddech Mieszkania Plus w Radomiu

Inwestycja planowana już od 2016 roku mocno przyspieszyła w ostatnim czasie. Na działce przy ulicy Tytoniowej, przekazanej przez radomski samorząd prace rozpoczną się pod koniec obecnego roku. Plany zakładają budowę dwóch wysokich budynków. Oba mają mieć po siedem pięter. Łącznie powstaną 124 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni. Łącznie 6800 m. kw. powierzchni użytkowej. Dodatkowo w projekcie uwzględniono 124 miejsca parkingowe dla mieszkańców. Mieszkania mają mieć od 1 do 4 pokoi. Wszystko to odpowiednio zaprojektowane tak, by wizualnie wpasować się w okoliczną zabudowę. A jest to zadanie o tyle ważne, że w bezpośrednim sąsiedztwie stoi przedwojenna fabryka Polskiego Przemysłu Tytoniowego. Bryła budynków ma z nią korespondować tworząc spójny obraz. Grunt przeznaczony pod inwestycję położony jest niedaleko przystanków komunikacji miejskiej, punktów usługowych, sklepów oraz placówek edukacyjnych. Za projekt odpowiada stołeczna pracownia EMA Studio. W tym momencie kończone są prace nad dokumentacją do projektu budowlanego. W następnej kolejności powstanie projekt wykonawczy. Prace potrwają około dwóch lat. To sprawia, że nabór chętnych powinien rozpocząć się wiosną 2021 roku. Za całość inwestycji odpowiada spółka PFR Nieruchomości.

Działka przy ul. Tytoniowej

Na terenie przy ul. Tytoniowej w Radomiu planowana jest budowa 124 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Średnia powierzchnia mieszkania

wyniesie około 50 m.kw.

Obecnie fundusz PFR wystosował ankietę do zainteresowanych mieszkaniami z programu. Celem ankiety jest zbadanie oczekiwań wobec mieszkań i ich metrażu, jak również standardu i wysokości czynszu. Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://bit.ly/2lXo7Ee

Dla kogo to wszystko?

Radosław Witkowski, prezydent Radomia zaznacza, że inwestycja w program Mieszkanie Plus w jego mieście ma zachęcić głównie młode osoby do wiązania z miastem swojej przyszłości. A dostępne cenowo mieszkania na wynajem mają do tego zachęcać. Za tą dostępność ma odpowiadać między innymi program dopłat do czynszu Mieszkanie na Start. W ramach tej rządowej pomocy w Białej Podlaskiej już prawie 140 najemców ma czynsz niższy o kwotę od 100 do 300 zł. Dopłaty w Wałbrzychu sięgają nawet 420 zł. 

Mieszkanie Plus w województwie Mazowieckim

W całym woj. Mazowieckim pod kątem programu mieszkaniowego PFR Nieruchomości rozpatruje ponad 50 działek. Są to między innymi grunty w Sochaczewie, Ożarowie Maz., Kobyłce, Nadarzynie czy w samej Warszawie. W stolicy trwają zaawansowane prace nad budową blisko 3 tys. mieszkań na osiedlu Nowe Jeziorki. Tym projektem zajmuje się pracownia 22 Architekci oraz AMC Andrzej M. Chołdzyński. PFR oczekuje obecnie na decyzję środowiskową. Zarówno projekt architektoniczny jak i urbanistyczny są już gotowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.