Rząd dostosowuje Warunki Techniczne budynków pod tanie budownictwo i Mieszkanie+

Od | 11 października, 2019

praw

W trakcie prac legislacyjnych jest obecnie Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Link do projektu  Wśród wielu mniejszych i większych zmian istotne jest wprowadzenie pojęcia wnęki kuchennej w jedno i wielopokojowych mieszkaniach.  Wprowadzono proste wymagania dla takich pomieszczeń.

Należy zauważyć, że analitycy rynku nieruchomości obserwują wzrost popytu na mieszkania 3 i więcej pokojowe, które mają stosunkowo niewielkie metraże. Konsumenci stawiają rozplanowanie przestrzeni nad metrażem, a popularne “aneksy” kuchenne przeszły już do standardu w budownictwie jedno pokojowym.

Program Mieszkanie plus już od dłuższego czasu nie jest synonimem mieszkania o niskiej jakości z tanich materiałów. Ostanie inwestycje czy to w Jarocinie czy Białej Podlaskiej udowadniają, że jakość mieszkań jest zadowalająca, a dbałość o szczegóły zawdzięczamy uznanym biurom projektowym.

Pełny tekst Warunków technicznych aktualnych dla 2019 roku można przeczytać tutaj.

Czy można się spodziewać, że takie rozwiązania będą standardem w tanim budownictwie Programu Mieszkaniowego Mieszkanie+ ?