Archiwum: Województwo Śląskie

Mieszkanie Plus Częstochowa – poznaliśmy lokalizację dużej inwestycji PFR

Od | 9 października, 2019

8 października br. podpisany został list intencyjny na podstawie którego powstanie pierwsze w Częstochowie osiedle w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Miasto przekazało działkę o powierzchni blisko 5,6 ha zlokalizowaną przy ulicy Wiolinowej w dzielnicy Grabówka. Planowana jest budowa łącznie aż 8 bloków mieszkalnych. O ogromie inwestycji świadczy ilość mieszkań. Nowe mieszkanie będzie mogło znaleźć od 400 do… Więcej »

Mieszkanie Plus Katowice – wiadomości z wielkiego placu budowy

Od | 23 stycznia, 2020

W Katowicach, tuż obok osiedla Nikiszowiec trwają, zaawansowane prace budowlane nad nowo powstającym osiedlem “Nowy Nikiszowiec”. Jest to jeden z większych projektów prowadzonych w ramach programu Mieszkanie Plus. Pierwszy taki w stolicy Górnego Śląska. Prace na dzień dzisiejszy są bardzo zaawansowane. Całość inwestycji ma zostać zamknięta w połowie przyszłego roku, a wydawanie kluczy najemcom zaplanowano na III kwartał… Więcej »

[Informator] Mieszkanie Plus: Tychy woj. śląskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 27 lutego, 2018

Informator realizacji programu Mieszkanie Plus w Tychach. Planowana ilość mieszkań: Około 38. Zobacz także: Informator programu Mieszkanie Plus Lokalizacja: Budynek po byłej szkole przy ul. Oświęcimskiej 256. Opis: Wskazany do programu budynek widnieje w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Obecnie prowadzone są działania związane z wykreśleniem go z tej ewidencji, co umożliwi też wystąpienie do wojewody śląskiego o przekazanie sąsiedniej… Więcej »

Mieszkanie Plus Katowice [Informator] woj. śląskie – Informacje, szczegóły i zapisy

Od | 14 sierpnia, 2019

Katowice mają szansę udowodnić słuszność programu Mieszkanie Plus. Położone w spokojnej okolicy osiedle znajdzie się niedaleko zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec, przy ul. Górniczego Dorobku. Projekt został starannie opracowany przez architektów przez co wtapia się w otoczenie i zakłada powstanie zabudowy o tradycyjnej formie kwartałowej z obszernymi, obsadzonymi zielenią wewnętrznymi dziedzińcami. Łącznie powstanie 513 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań, usytuowanych w… Więcej »