Świdnik Mieszkanie Plus – 108 mieszkań do 2021 roku

Od | 2 lipca, 2019

W Świdniku (woj. lubelskie) program Mieszkanie Plus będzie realizowany na działce przy ul. Gen. Stefana Roweckiego. Prace budowlane mają szansę rozpocząć się pod koniec br. roku aby móc oddać mieszkania najemcom najpóźniej w 2021 roku. Teren na którym powstanie inwestycja jest już w pełni uzbrojony oraz posiada utwardzony dojazd.

W Świdniku teren przeznaczony pod zabudowę wynosi p[onad hektar. Działka pomieści dwa, trzypiętrowe bloki, wraz z zielenią towarzyszącą oraz parkingami. Lokalizacja jest dobrze przemyślana, 300 metrów od planowanej inwestycji znajduje się szkoła oraz boisko sportowe. Niedaleko zlokalizowane są również sklepy spożywcze. Nie dalej jak pół kilometra mieszkańcy znajdą przychodnię, aptekę, przedszkola, żłobki, pocztę oraz punkty gastronomiczne.

Czytaj również: Więcej o programie Mieszkanie Plus po zmianach w 2019 roku

Projekt zakłada wybudowanie łącznie 108 mieszkań o różnych metrażach. Od małych kawalerek 28-metrowych, kończąc na 4 pokojowych z metrażem 71 mkw.

 Ankieta Mieszkanie Plus – Świdnik

Obecnie do zainteresowanych wystosowano ankietę mającą na celu zbadanie preferencji najemców. Pytania dotyczą, między innymi,  preferowanego metrażu, a także rodzaju umowy najmu.

źródło: swidnik.pl

Wypełniający mogą wybrać między najmem instytucjonalnym lub wariantem z dojściem do własności. Sondaż zawiera również pytania dotyczące sytuacji materialnej wnioskujących. Wnioski z ankiety posłużą do korekty założeń programu.

Ilościowy podział ilości mieszkań w Świdniku:

  • 4 mieszkania 28 mkw.
  •  46 mieszkań 41 mkw.
  •  54 mieszkania 57mkw.
  •  4 mieszkania 71 mkw.

Zainteresowanie mieszkaniami jest duże. Urząd Świdnicki otrzymał już ponad  600 podań, w tym ponad przeszło 20 procent stanowiły zapytania osób spoza gminy

Jedną z zalet programu Mieszkanie Plus są jego założenia finansowe. Czynsze będą objęte comiesięczną, 15-letnią dopłatą, zależną od wielkości mieszkania i liczebności rodziny. Wysokość czynszu szacuje się w widełkach między 400 a 600 zł. Całość jest finansowana budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.