Mieszkanie Plus Witnica, woj. Lubuskie jest decyzja o realizacji programu

Od | 23 lutego, 2019

Jest konkretna decyzja w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus w Gminie Witnica. PFR Nieruchmości zagwarantował finansowanie inwestycji przy ul. Poprzecznej.

Gmina wraz z funduszem tworzą spółkę w celu zrealizowania programu Mieszkanie Plus. Teren przy ul. Poprzecznej obecnie należący do gminy zastanie wniesiony do spółki aportem. Fundusz PFR Nieruchomości zagwarantował środki na realizację budowy. To pierwsza gmina z woj. lubuskiego, która przeszła wszelkie niezbędne analizy i otrzymała decyzję inwestycyjną.

Obecnie ruszają prace związane z opracowaniem projektu architektonicznego i uzyskaniu niezbędnych zgód administracyjnych. W przyszłym roku możemy spodziewać się rozpoczęcia prac budowlanych.

Rozpoczęły się prace projektowe bloku na 77 mieszkań. Budowa rozpocznie się za rok.

Lokalizacja: Witnica ul. Poprzeczna – 4 piętrowy blok wielorodzinny 77 mieszań

Na parterze planowanego budynku przewidziano lokale handlowo – usługowe z parkingiem na 90 samochodów. Gmina zadeklarowała budowę drogi dojazdowej. Mieszkania będą wykończone ,,pod klucz’’ i będą miały powierzchnie od 30 do 60 m kw.

Trwają opracowania kryterium naboru mieszkań – zauważono spore zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Witnicy zgłosiło już ponad 200 rodzin. Projekt powstanie w oparciu o koncepcję przygotowaną przez lubelską pracownię architektoniczną W2 Studio.

źródło: witnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.