[Informator] Mieszkanie Plus: Zamość woj. lubelskie – Opis, lokalizacja, terminy i zapisy.

Od | 16 sierpnia, 2019

Zamość jest kolejnym miastem, w którym stanąć mają budynki wybudowane w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Pierwsze prace budowlane planowane są na koniec bieżącego roku. Obecnie, kandydaci na najemców mają możliwość określać swoje preferencje dotyczące przyszłej inwestycji. W tym celu zostały opracowane specjalne ankiety. Formularze dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta w Zamościu. Przyjmowanie ankiet potrwa do 8 września 2019 roku.

rynek w zamościu

  • Do 8 września trwa zbieranie ankiet sprawdzających preferencje mieszkaniowe przyszłych najemców
  • 96 mieszkań w sześciu budynkach – tyle mieszkań powstanie w Zamościu
  • Prace przy ul. Parkowej mają zacząć się w ostatnim kwartale 2019 roku

Zamość był jednym z pierwszych miast, które zgłosiły swoją gotowość przystąpienia do programu Mieszkanie Plus.. Na ten cel miasto przekazało atrakcyjne grunty przy ulicy Parkowej. Jest to niespełna hektar ziemi, na którym powstanie osiedle z sześcioma, trzypiętrowymi blokami. Łącznie pomieści się tam 96 mieszkań o zróżnicowanym metrażu Średnia powierzchnia projektowanych lokali wyniesie ok. 55 mkw. Okolica nowo powstającego osiedla jest dogodna dla ludzi młodych i rodzin z dziećmi. W pobliżu znajduje się szkoła, przedszkole oraz liczne sklepy spożywcze. W  mieście znajdują się aż trzy uczelnie wyższe. Na absolwentów w roli najemców liczą też władze miasta w osobie prezydenta, Andrzeja Wnuka. Można się zatem spodziewać, że przy naborze młody wiek i posiadanie dzieci będzie premiowane dodatkowymi punktami. Doradca zarządu PFR Nieruchomości Janusz Kobeszko zaznacza, że Mieszkanie Plus może być świetnym czynnikiem, który zatrzyma młodych ludzi kończących naukę w mieście. Tanie mieszkania z rządowego programu mają pomóc im w podjęciu decyzji o pozostaniu na miejscu i zakładania rodziny w swoim rodzinnym mieście. Zwłaszcza, że wraz z programem mieszkaniowym współdziała program dopłat do czynszu Mieszkanie na Start.

Preferencje mieszkańców Zamościa

Niedawno poznaliśmy dotychczasowe wyniki ankiet przeprowadzonych wśród chętnych na najem mieszkań z Rządowym wsparciem. Według nich, większość z ponad 400 pytanych osób zgłasza chęć mieszkania w trzypokojowym lokalu. Jeden na trzech pytanych woli mieszkanie z dwoma izbami. Zdecydowana większość bo aż 93 proc. planuje podpisać umowę najmu z dojściem do własności. Przeważająca większość chętnych to obecni mieszkańcy Zamościa. Są to osoby bez szansy na kupno nowego mieszkania. Nie mogą też pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Do urzędu zgłaszają się głównie osoby między 21 a 40 rokiem życia.

Zobacz także: Aktualności programu Mieszkanie Plus w 2019 roku

Program Mieszkanie Plus jest wielką szansą dla Zamościa. Region może zyskać nowe lokale jak również wypracować ścieżkę pod kolejne inwestycje. program ma za zadanie poprawić sytuację mieszkaniową osób, dla których zakup własnego lokalu na wolnym rynku jest z różnych względów niemożliwe. Dwa elastyczne warianty najmu są głównym argumentem decydującym o wysokiej atrakcyjności Rządowego Projektu. Kolejnym argumentem jest system dopłat do czynszu, realizowany w ramach pobocznego projektu „Mieszkanie na start”. Jest to bezzwrotna pomoc finansowa państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.