Szczecin w programie Mieszkanie Plus – Inwestycja w sercu miasta

| Marzec 23, 2018

Miasto Szczecin “uczestniczy” w programie Mieszkanie Plus praktycznie od samego początku. Już w lutym 2016 roku w Szczecinie zinwentaryzowano grunty pod kątem wytypowania odpowiedniej lokalizacji dla mieszkań z programu. Sporządzony wykaz nieruchomości został przekazany do BGK Nieruchomości S.A, który odpowiada z ramienia Rządu za realizację programu pilotażowego Mieszkanie Plus.

Ze wszystkich zgłoszonych do programu Mieszkanie+ przez Gminę Miasto Szczecin działek, BGK Nieruchomości wyszczególniła wstępnie nieruchomość gruntową położoną w Szczecinie przy ul. Potulickiej między pętlą tramwajową a ul. Sowińskiego (działka 7/6 z obrębu 1047 Szczecin Śródmieście) dla której została opracowana „Koncepcja wstępna dla określenia chłonności i charakterystycznych parametrów zabudowy terenu przeznaczonego pod zabudowę w programie Mieszkanie Plus”. Opracowano dwie koncepcje architektoniczne dającą możliwość różniej powierzchni zabudowy (1.974 do 3.182 m. kw.

Lokalizacja I – Mieszkanie Plus Szczecin – Lewobrzeże:

Szczecin, ul. Potulicka między pętlą tramwajową a ul. Sowińskiego (działka 7/6 z obrębu 1047 Szczecin Śródmieście)

Lokalizacja II -Mieszkanie Plus Szczecin – Prawobrzeże:

Na razie nie udostępniono szczegółów tej lokalizacji. Wiadomo jedynie, że jest to działka z zasobów TBS Prawobrzeże. Według koncepcji Mieszkanie Plus dla Szczecina udostępnionej dla BGK Nieruchomości, na działce przewidziano zabudowę wielorodzinną z ilością 500 mieszkań.

Zobacz również: Ogólnopolski serwis informacyjny Mieszkanie Plus

Zapisy do programu w Szczecinie:

W związku z tym, że Miasto Szczecin podpisało list intencyjny z BGK Nieruchomości docelowe inwestycje będą tzw. pilotażem. Szczegółowe informacje różniące pilotaże od inwestycji można znaleźć w artykule:   Czym różnią się inwestycje pilotażowe od inwestycji realizowanych przez KZN?

Czynsz najmu mieszkań z programu Mieszkanie Plus w Szczecinie:

W związku ze spodziewanym pilotażowym charakterem inwestycji w Szczecinie, wysokość czynszu nie będzie podgalała ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

mieszkanie plus szczecinźródło: UM Szczecin,TBS Prawobrzeże

 

Szczecin w programie Mieszkanie Plus – Inwestycja w sercu miasta
5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.