narodowyprogram.pl

Blog tematyczny o firmie, biznesie i finansach.

Firma

Zaproszenie na imprezę firmową – co warto wiedzieć?

Zaproszenie na imprezę firmową – co warto wiedzieć?

Zaproszenie na imprezę firmową musi być dobrze i solidnie wykonane. Imprezy firmowe mogą mieć charakter mniej lub bardziej oficjalny.  Warto je co jakiś czas organizować, bo jest to sposób na zintegrowanie pracowników, zmniejszenie dystansu między nimi i kadrą zarządzającą. Impreza może dotyczyć wyłącznie osób zatrudnionych w zakładzie lub obejmować większe grono gości. Nierzadko możliwe jest zaproszenie osób towarzyszących. Istotne będzie to, aby w umiejętny sposób poinformować o zbliżającym się wydarzeniu. Każdy potrzebuje czasu do tego, aby sobie wszystko zaplanować, przygotować się. Niektórzy organizują imprezę w wynajętym lokalu, inni zapraszają na weekend w malowniczym miejscu. Możliwości jest multum, a wybór lokalizacji nie powinien być przypadkowy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kogo zaprosić na imprezę firmową
  • jakie wybrać zaproszenie na imprezę firmową
  • o czym pamiętać w przypadku zaproszenia na imprezę

Kogo zaprosić na imprezę firmową?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób przygotować firmową imprezę. Ustalić trzeba, kto dokładnie zostanie zaproszony, aby móc wybrać właściwą salę, na odpowiednią liczbę gości. Im będzie ona większa, tym trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Najczęściej zaprasza się wyłącznie pracowników. Innym rozwiązaniem jest poszerzenie grona gości o kontrahentów. Jest to świetny sposób na budowanie pozytywnego wizerunku i zacieśnianie więzi. Można także napisać w zaproszeniu, że możliwe jest zabranie ze sobą osoby towarzyszącej. Oczywiście wiąże się to z tym, że liczba gości podwoi się. Przekłada się to na znacznie większe koszty.

Jakie wybrać zaproszenie na imprezę firmową?

Wysłanie odpowiednio przygotowanego zaproszenia na oficjalną imprezę lub jubileusz firmy ma duże znaczenie. Można oczywiście wręczyć je osobiście pracownikom. Istotne staje się jednak to, aby zawsze w nim zawrzeć niezbędne informacje. Nikt nie może mieć wątpliwości, gdzie i kiedy odbędzie się wydarzenie, na którą godzinę przybić, jaki jest preferowany strój. Kolejną kwestią staje się zaplanowanie wszystkiego z dużym wyprzedzeniem. Samo zaproszenie trzeba dostarczyć na kilka tygodni przed imprezą. Należy pamiętać o tym, że będzie stanowić ono wizytówkę całego wydarzenia. Najlepiej sprawdzi się coś uniwersalnego, czyli zaproszenie w klasycznym wydaniu, eleganckie. Można wybrać biały papier i białą kopertę. Zadbać powinno się o zastosowanie właściwej czcionki. Najlepszym rozwiązaniem staje się powierzenie stworzenia zaproszenia profesjonalistom. Ma to szczególne znaczenie przy ważnych wydarzeniach typu jubileusz firmy.

zaproszenie na imprezę firmową

O czym pamiętać w przypadku zaproszenia na imprezę?

Forma zaproszenia może być dowolna, wybór jest obecnie ogromny. Jeśli firma chce się wyróżnić, to może zdecydować się na coś unikalnego, przykuwające wzrok. Oczywiście nie tylko wygląd ma znaczenie, bardzo ważna jest zawartość zaproszenia. Przy jego pisaniu istotne staje się to, aby wszystko było czytelne. Warto postawić na prostotę. Należy poinformować o tym, kto zaprasza i z jakiej okazji. Nie może zabraknąć informacji o tym, kiedy dokładnie odbywa się impreza i w jakim miejscu. Warto dołączyć mapkę dojazdu, aby nikt nie miał żadnych wątpliwości i problemu z dojechaniem do miejsca docelowego. Kolejną kwestią staje się to, czy na wydarzeniu będzie obowiązywał konkretny strój, czyli przykładowo oficjalny lub mniej formalny.

Udostępnij