narodowyprogram.pl

Blog tematyczny o firmie, biznesie i finansach.

Finanse

Czy inwestowanie w nieruchomość się opłaca?

Czy inwestowanie w nieruchomość się opłaca?

Jeśli ktoś dysponuje wieloma środkami finansowymi, to inwestowanie w nieruchomość jest dobre na początek. Możliwości jest oczywiście wiele. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia wysokich kosztów początkowych, ale dom lub mieszkanie zawsze można sprzedać w przyszłości. Istnieje też opcja wynajmu, co przyśpiesza zwrot z inwestycji. W każdym mieście znajdzie się jakaś nieruchomość na sprzedaż, nie zabraknie również osób zainteresowanych zamieszkaniem w niej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy inwestowanie w nieruchomości to dobry pomysł
  • dlaczego warto inwestować w nieruchomości
  • w jakie nieruchomości ulokować kapitał

Czy inwestowanie w nieruchomość to dobry pomysł?

W przypadku nieruchomości można mówić o aktywach stałych, co ma ogromne znaczenie dla osób chcących ulokować swój kapitał w czymś relatywnie bezpiecznym. Wartość mieszkania lub domu nie podlega dużym wahaniom. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze niż gra na giełdzie. Nie można też liczyć na opłacalność lokat i obligacji. Warto wobec tego zdecydować się na inwestowanie w nieruchomość. Wartość domów i mieszkań cały czas rośnie. Każdy musi gdzieś mieszkać, potrzebuje zakwaterowania. Jeśli ktoś ma nieruchomość w dogodnej lokalizacji, to nie będzie żadnych problemów z tym, aby ją wynająć lub sprzedać w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomość?

Inwestowanie w nieruchomość zapewnia mnóstwo możliwości. Jest tak wiele opcji do wyboru, że każdy inwestor znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Można przykładowo kupić mieszkanie i zdecydować się na jego wynajem. Jest to skuteczny sposób na pomnażanie kapitału. Zwrot z inwestycji następuje relatywnie szybko. Można nawet powiedzieć, że nieruchomość sama na siebie zarabia. Innym rozwiązaniem będzie zainteresowanie się nieruchomościami komercyjnymi typu hale magazynowe, powierzchnie biurowe itd. Ryzyko inwestycyjne jest niezwykle niskie. Nawet przejściowe wahania na rynku nie stanowią większego problemu. Oczywiście czasem ceny mieszkań spadają, innym razem rosną, ale nadal jest to bardzo opłacalne rozwiązanie. Można liczyć na uzyskanie wysokich stóp zwrotu przy niewielkim udziale kapitału własnego.

inwestowanie w nieruchomość

W jakie nieruchomości ulokować kapitał?

Jeśli ktoś chce inwestować w nieruchomość, to należy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego obiektu. Duże znaczenie ma lokalizacja. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w stolicy. Ich ceny cały czas rosną na przestrzeni lat. Najbardziej pożądane są oczywiście lokale zlokalizowane w centrum miasta lub bardzo dobrze z nimi skomunikowane. Inne duże miasta w Polsce także cieszą się sporą popularnością zarówno wśród Polaków, jak i obcokrajowców. Rośnie również zainteresowanie mieszkaniami premium, czyli o wysokim standardzie. Warto wobec tego pomyśleć o zainwestowaniu w ekskluzywne lokum. Można je wynająć i czerpać z tego spory zysk. Pamiętać należy również o wybraniu właściwego metrażu w zależności od grupy docelowej. Obecnie widać wyraźnie największe zapotrzebowanie na lokale dwupokojowe i kawalerki. Jeszcze innym rozwiązaniem będą przestronne i luksusowe apartamenty.

Udostępnij