narodowyprogram.pl

Blog tematyczny o firmie, biznesie i finansach.

Firma

Atrakcje na imprezy firmowe – jak wybrać?

Atrakcje na imprezy firmowe – jak wybrać?

Imprezy firmowe to świetny sposób na odstresowanie się, odpoczęcie od codziennych obowiązków zawodowych. Można też liczyć na wprowadzenie urozmaicenia, zacieśnianie więzi między pracownikami. Mają oni możliwość lepszego poznania się, zintegrowania. Przekłada się to oczywiście pozytywnie na efektywność pracy. Jeśli przedsiębiorcy zależy na poprawieniu atmosfery w swojej firmie, to powinien pomyśleć o atrakcyjnej imprezie i oczywiście także wziąć w niej udział. Wyjazdy integracyjne sprawdzają się rewelacyjnie, stają się one źródłem niezapomnianych chwil. Wszystko to wpływa korzystnie na wizerunek firmy. Pracownicy czują się także doceniani, wyróżnieni, bardziej zżyci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie atrakcje na imprezy firmowe wybrać
  • jakie pomysły na integrację pracowniczą wybrać
  • w jaki sposób uatrakcyjnić firmową imprezę

Atrakcje na imprezy firmowe

Jeśli ktoś decyduje się na zorganizowanie imprezy firmowej, to musi oczywiście zadbać o rozmaite atrakcje. Na szczęście jest mnóstwo opcji do wyboru, więc nie trzeba martwić się nudą. Nie wystarczy jedzenie, alkohol, parkiet i muzyka. Warto jakoś urozmaicić imprezę. Świetnie sprawdzi się w tym celu fotobudka. Jest ona kojarzona głównie z weselami, ale na imprezie firmowej także świetnie się sprawdzi. Będzie można się dobrze bawić, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. W wielu przypadkach na imprezach muzyka jest odtwarzana z konsoli, dlatego niezwykłą atrakcję stanowi w wersji na żywo. Dobry DJ, zespół lub wokalista to świetna opcja na każdą imprezę. Można również zorganizować pokaz magiczny, pirotechniczny, barmański lub związany z tańcem.

Integracja pracownicza pomysły

Na imprezie firmowej mile widziany będzie kabaret, który rozweseli wszystkich i rozluźni atmosferę. Im więcej śmiechu, tym lepiej, wzmaga to wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Sprawdzi się przykładowo wynajęcie komika. Inną opcją jest zatrudnienie konferansjera na imprezy, który zadba o wywoływanie uśmiechu na twarzy gości. Ciekawą opcją na imprezę firmową są atrakcje sportowe. Zajęcia na świeżym powietrzu sprawdzają się idealnie, szczególnie jeśli na co dzień pracownicy przebywają głównie w pomieszczeniach. Można zorganizować bieg na orientację w malowniczym miejscu, o ciekawej topografii. Godny uwagi jest także paintball, który zapewnia nieco adrenaliny.

atrakcje na imprezy firmowe

W jaki sposób uatrakcyjnić firmową imprezę?

Sposobem na uatrakcyjnienie firmowej imprezy będzie zorganizowania konkursów i quizów. Wystarczy podzielić wszystkich na kilka zespołów, które będą ze sobą współpracować. Zdrowa rywalizacja jest czymś bardzo wskazanym. Konkursy uczą także gry zespołowej. Oczywiście nie może zabraknąć także nagród, aby zachęcić pracowników do podjęcia wysiłku. Można zorganizować imprezę tematyczną, co wymaga założenia odpowiednich stylizacji. Wystarczy wybrać motyw przewodni, aby dobrać ciekawe kostiumy. Można poczuć się niemalże jak na balu przebierańców. Jest to sposób na świetną zabawę. Tematyka imprezy może dotyczyć wypoczynku na Hawajach, dyskoteki z ubiegłych lat, piratów, westernu, horroru. Ciekawą opcją będzie także zorganizowanie warsztatów w ramach imprezy firmowej. Jest mnóstwo opcji do wyboru. Można zdecydować się na warsztaty taneczne, fotograficzny, kulinarne, rysowania itd.

Udostępnij